Zavrieť

Porady

Opadávanie lístkov fikusu

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Ahoj, dostala som fikus benjamina, položila som ho na miesto, ktoré by mu mohlo teoreticky vyhovovať (svetlé, bez silného slnečného žiarenia, mimo prievanu) a stále mu opadávajú lístky. Dá sa s tým niečo robiť? Nemám skúsenosti s týmto izbovým kvetom. Poraďte, prosím, ako ho pestovať a nezničiť.

Ďakujem.

Gabika
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

symona
Ahoj, dostala som fikus benjamina, položila som ho na miesto, ktoré by mu mohlo teoreticky vyhovovať (svetlé, bez silného slnečného žiarenia, mimo prievanu) a stále mu opadávajú lístky. Dá sa s tým niečo robiť? Nemám skúsenosti s týmto izbovým kvetom. Poraďte, prosím, ako ho pestovať a nezničiť.

Ďakujem.

Gabika
Zvykne to robiť, ak kvet zbytočne veľa polievaš.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Miro77 Miro77

Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

Ak si kvet dostala z obchodu, nevieš čo mohol zažiť. Ak je to následok stresu nie je to žiadna tragédia. Vtedy mu môžu opadnúť aj všetky listy, ale na koncoch sa vytvárajú nové výhonky a tie už neopadnú. Detto v pazuškách bývalých listov.
Po opade listov minimalizovať zálievku, dať na silnejšie svetlo. Ak je súbstrát dlhodobo premokrený, vyklopiť z kvetináča a postaviť na servítky (handry) aby sa vysušil.
Ale ak je to následok neakého škodcu, resp. pliesne treba ho postriekať aj viacerími prípravkami.

Plesne: Previkur po 5 dňoch RovralFlo postrek + zálievka
Škodce: Basudin po 5 dňoch znovu postrek + zálievka
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

Mne sa stalo podobné, netreba ho zalievať studenou vodou. Radšej vlažnou, teplejšou.
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Srdečná vďaka za rady.


Gabika
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

ja dávam vždy odstátu vodu. vždy ked dopolievam kvety, dám do krhličky vodu a s tou potom o pár dní polejem. Je to vlastne v takej izbovej teplote
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som dostala do noveho domu takyto fikus, bol krasny, 1,5 metra vysoky. Opatrovala som ho presne podla navodu, ale vsetko bolo zbytocne, vydrzal u nas asi 3 mesiace. Potom som sa v nejakej mudrej knizke docitala, ze taketo kvety je lepsie kupovat male, aby u vas vyrastli, velke jedince neznasaju zmenu prostredia.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja mám fikus už niekoľko rokov na tom istom mieste, má tu najlepšiu starostlivosť, akú mu môžem dať a aj tak, raz do roka mu zožltne väčšie množstvo listov (práve žltnú a opadávajú). Neprišla som na to prečo. Je to kvet, ktorý som našla v starej kancelárii úplne obschnutý bez listov. Páčil sa mi ako dekorácia. Ani neviem prečo som ho začala polievať a dnes je krásny.
Kvety je najlepšie kupovať na jar, alebo v jeseni. V lete pri prevoze sa v autách "zaparia" a v zime zmrznú.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maja
Kvety je najlepšie kupovať na jar, alebo v jeseni. V lete pri prevoze sa v autách "zaparia" a v zime zmrznú.
Iba doplním, že je to tak. Mám aj takú skúsenosť, že v byte sa všelijakým kvetom darí, okrem iných mám aj vianočný kaktus, ale nechce sa mu kvitnúť. Mala som všelijakých farieb, ale len dovtedy kým neodkvitli, potom sa im už nechcelo kvitnúť. Neviem, čím to je.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Keď chceš, aby vianočný kaktus na vianoce kvitol, teraz potrebuje chlad. A ževraj by nemal byť vysoko položený. Mne rozkvitol vianočný kaktus v lete. V zime sme kúrili v krbe a mali sme veľmi teplo. No keď sme na jar prestali kúriť asi po dvoch mesiacoch rozkvitol. Vianoce v lete.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

:p Neviem, či nie je to aj v prostredí, v ktorom je. Ja som mala kaktusy už v starom byte, tam kvitli, dá sa povedať aj pred Vianocami, aj po a teraz už dlho ani jeden kvet. Aj s čínskou ružou som mala takú skúsenosť, že dlho nekvitla. Raz som uvažovala, že ju asi vyhodím a ona sa asi zľakla a teraz mi kvitne stále, mám jeden kvet za druhým.
Tak teda neviem, či v tom nie sú čary.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak, tak treba sa s nimi rozprávať, občas pohroziť a už sú krásne !
Skoro ako my!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=maja]Tak, tak treba sa s nimi rozprávať, občas pohroziť a už sú krásne !
Skoro ako my![ /QUOTE]Určite je v tom niečo medzi nebom a zemou.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

A medzi Tebou (mnou) a kvetom!!!:p:p:p
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Su druhy fikusov, ktore vraj neznasaju chlad odspodu, opadavaju im potom listy. Treba ich mat postavene na stojane alebo aspon na nejakom koberceku.

Kvitnutie vianocneho kaktusu : mam uz pomerne stare a krasne 2 ks od jari na balkone. V auguste obmedzim polievanie, len aby celkom nevyschli. Ked nahodia malinke pucky /sept.-okt./, zacnem polievat, ale nie prelievat. Su samy puk, stale su na balkone. Pred prvym mrazom sup ich do izby s ustrednym kurenim a v tom teple do 2-3 tyzdnov zakvitnu. A kazdu jar ich presadzam vzdy do trochu vacsieho crepnika + nova zemina. Paci sa im takato starostlivost a mne ich nadherne kvietky.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

maja
Ja mám fikus už niekoľko rokov na tom istom mieste, má tu najlepšiu starostlivosť, akú mu môžem dať a aj tak, raz do roka mu zožltne väčšie množstvo listov (práve žltnú a opadávajú). Neprišla som na to prečo. Je to kvet, ktorý som našla v starej kancelárii úplne obschnutý bez listov. Páčil sa mi ako dekorácia. Ani neviem prečo som ho začala polievať a dnes je krásny.
Kvety je najlepšie kupovať na jar, alebo v jeseni. V lete pri prevoze sa v autách "zaparia" a v zime zmrznú.
Ja mám dva drobnolisté, "starý" mi minulú zimu opadal, nič nepomohlo, ale na jar znova nahodil listy a teraz zase opadáva , skúsim ho zajtra prihnojiť, možno to pomôže a "nový" skoro dvojmetrový, vlastne tri spolu v jednom kvetináči som kúpila začiatkom leta v bazáre, bolo mi ho ľúto a dúfala som, že ho zachránim. Mal len tri slabulinké lístočky, polovica konárov bola zosušená, opatrne som ich zostrihala, presadila ho, dala na balkón a čakala. Odmenil sa mi, ožil a je krásny! Podľa rady som ho málinko polievala, zato výdatne rosila.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Fikus benjamína skutočne dokáže opadávať, ale stačí suché konce ostrihať, polievať a nahodí nádherné listy. Hovorí sa, že kvet by sa mal vypestovať tam, kde má rásť. Ja mám presne také kvety kde môžem a podarí sa ukradnem štiepok a je to. Tento fikus sa veľmi ľahko množí z koncových zelených odrezkov.
Vianočný kaktus som si raz kúpila v kvetinárstve za 10,- Sk ako zmetok. Už ho mám 5 rokov, je nádherný a práve kvitne. Potrebuje skutočne chladnú miestnosť. Mám ho v spálni.
Veľa kvetov mám, ba vyhľadávam už také, ktoré sú vo vypredaji. Postavím ich medzi moje kvety doma pravidelne polievam, odstránim staré listy a ony sa odvďačia. Samozrejme, pozriem si či nie sú napadnuté škodcami. Za málo peňazí veľa krásy.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Vera
ja dávam vždy odstátu vodu. vždy ked dopolievam kvety, dám do krhličky vodu a s tou potom o pár dní polejem. Je to vlastne v takej izbovej teplote
Polievanie kazdej rastliny, nielen kvetov, odtecenou studenou vodou je pre rastlinu tepelny sok. Ale odstatie vodovodnej vody pred zalievkou je dolezite aj preto, ze statim vyprchaju z vody rozne plynne latky, ktore rastlinkam "nesedia". Je to hlavne chlor, ktory vdaka chlorovaniu pitnej vody je v nej vzdy. Takze odstat vodu nenechavajte napr. v UZAVRETEJ PET flasi.
A rada o pouzivani teplej vody z nasich kohutikov na kvety, priamu konzumaciu: na ine pouzitie ako umyvanie si ju radsej zohrejte na potrebnu teplotu. Preco? : tepla voda sa musi z dovodu ochrany potrubi a kotlov chemicky upravovat na urcite parametre - dolezita je tvrdost vody. Pridavane chemicke zluceniny nie su pravdaze toxicke, ale ich davkovanie sa robi doslova vedrami a ci potrebne mnozsto=dodane mnozstvo zalezi hlavne od "ludskeho faktora".
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pred dvoma tyzdnami som si kupila stromcek fikus, vizera ako na obrazku, ale ja ich mam spletene 4 dokopy...

dala som ho do obyvacky, tak ako mi odporucili, podla toho, co ma stromcek rad. ale zacali opadavat listocky... uz som nasla aj nejake debaty, ze sa nesmie vela polievat, tak asi tam som urobila chybu... prvy krat som ho poliala asi 3 dni po presadeni z obchodu a potom az po vyse tyzdni... zemina na povrchu sa mi zdala sucha, tak som poliala....

ja len dufam, ze ho daaako zachranim, alebo ze toto je prechodne, pretoze stromcek je velmi krasny a ozivuje nam obyvacku a nechcem o tuto rastlinku prist... poradite ako na to?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

samozrejme, ze som nevlozila obrazok...

napravim svoj omyl
fikus.jpg  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nikto neporadi? akurat som tomu mojmu pooberala suche listky a je z neho len taky vechtik... iba na koncoch mi ostali listky, vnutri tejto "gule" neni absolutne nic...

nechcem o tento pekny stromcek prist...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať