Zavrieť

Porady

Predaj záhrady, keď chatku vlastnia moji rodičia.

Chcem predať záhradu aj s prístupovou cestou v záhrad.osade, no chatku vlastnia moji rodičia. Pozemok ( aj pod chatkou) vlastním s manželkou. Ako máme formulovať zmluvu, ak aj rodičia súhlasia s predajom?
Naposledy upravil taiko : 25.01.15 at 08:40
6 komentárov     zbaliť
taiko hmm, je mi nejasne. To sa nas pytas, ci rodicia suhlasia s predajom? S predajom coho, chatky, ci Tvojho pozemku?
icevan Asi som zle formuloval otázku.
Ako máme formulovať zmluvu,keď rodičia súhlasia s predajom?
Peggynka A rodičia budú potom platiť nájom za pozemok novému majiteľovi? A budú mať zabezpečený prístup k chate?
taiko stale nie je jasne, ci rodicia suhlasia s predajom pozemku, alebo aj pni chcu predat svoju chatku. Lebo vsak kto by chcel pozemok s tarchou?
Chobot Pýtali sme sa ťa, že čo bude predmetom predaja - iba pozemok, alebo pozemok spolu s chatkou?
icevan Predávam pozemok spolu s chatkou, s tým že rodičia súhlasia s predajom a súhlasia s cenou na ktorej sa dohodnem s kupujúcim. Všetko čo zinkasujem ostane mne s manželkou, aj peniaze za chatku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ako máme formulovať zmluvu, rodičia súhlasia s predajom?
    V prvom rade záleží od listu vlastníctva, či je aj chatka na tomto uvedená.
    Ak áno, tak je potrebné do zmluvy uviesť všetky náležitosti-údaje z LV...čiže aj rodičov ako vlastníkov chatky.
    Ak sa jedná len o samotný pozemok, tak jeden bod zmluvy môže obsahovať tú chatku.
    Na nete je vzorov dostatok...ale ak si netrúfaš s vypracovaním, tak aj tých notárov a advokátov je do alulaja...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    icevan Pozemok je na jednom LV (ja s manželkou) a chatka je na druhom LV ( rodičia )
    A ako si nechať vyplatiť? Hotovosť, prevod, alebo čo je výhodnejšie?
    buchač Do kúpnej zmluvy sa dá dať obe LV.
    ===============================
    Výplata ?
    Máš jedno v podstate...záleží na dohode.
    Ale osobne by som si dal radšej prevodom...
    icevan Ďakujem.
    Chobot Ak bude kúpna cena vyššia ako 15.000 EUR, tak vyplatenie v hotovosti nie je v súlade s legislatívou (Zákon o obmedzení platieb v hotovosti č. 394/2012).
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Budete musieť napísať dve kúpno-predajné zmluvy. Jedna bude na pozemok, kde predávajúcim budeš ty a kupujúcim osoba XX (kupujúci) a druhá bude na chatku, kde predávajúcim budú tvoji rodičia a kupujúcim osoba XX. Obe zmluvy sa dajú zavkladovať na kataster.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    icevan Takže môžme dať druhú zmluvu, ktorá sa bude týkať chatky cenu 1€ ? A na kataster sa to zavkladuje ako celok?
    Chobot Nechápem, čo tým myslíš "zavkladuje ako celok"? Ako celok to nemôže byt zavkladované, pretože ide o 2 nehnuteľnosti. Stále to budú 2 nehnuteľnosti, aj keby boli na jednom liste vlastníctva.

    A do zmluvy uveď skutočnú cenu, za ktorú pozemok ak chatku predávate, nie 1 EUR.
    icevan Tak som to myslel, aby to bolo na jednom LV. A k tej cene, nie je to jedno aká cena bude za pozemok a aká za chatku, keď aj tak peniaze pôjdu do môjho vrecka?
    marjankaj Chatku za jedno euro predaj mne. Platím na drevo.
    icevan Dobre je tvoja, ale aj s pozemkom.
    marjankaj Fajn jedno euro za chatu aj s pozemkom.. Si naozaj "veľkorysý".
    icevan Aspoň vidíš že aj dnes sa nájdu ľudia s dobrým srdcom.
    marjankaj Tak napíš zmluvu a pošli.
    icevan OK čakaj. Ak nepríde do troch dní, tak je chyba na pošte.
    marjankaj Hneď som tušil, že je to podvod.
      zbaliť

    Predaj záhrady, keď chatku vlastnia moji rodičia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.