Zavrieť

Porady

Tvorba www stránky

Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Môže mi niekto poradiť ako mám postupovať a na čo si mám dávať pozor pri zadaní zákazky na vytvorenie našej stránky. Neviem od čoho sa odvíja cena a celá práca na stránke.
Predstavu o stránke zhruba mám. Zaujímajú ma Vaše skúsenosti aj tie dobré aj tie zlé na vyvarovanie sa tých mojich.
Dúfam, že na porade nie sú len účtovníci
Usporiadat
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Denda
Môže mi niekto poradiť ako mám postupovať a na čo si mám dávať pozor pri zadaní zákazky na vytvorenie našej stránky. Neviem od čoho sa odvíja cena a celá práca na stránke.
Predstavu o stránke zhruba mám. Zaujímajú ma Vaše skúsenosti aj tie dobré aj tie zlé na vyvarovanie sa tých mojich.
Dúfam, že na porade nie sú len účtovníci
Ahoj ak by si potrebovala naozaj super web stránku môj priateľ je v tom naozaj macher . Ak by si chcela vedieť viac pošlem ti link na stránky ktoré robil .
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

veronica
Ahoj ak by si potrebovala naozaj super web stránku môj priateľ je v tom naozaj macher . Ak by si chcela vedieť viac pošlem ti link na stránky ktoré robil .
Ďakujem krááááááásne.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
Denda
Ďakujem krááááááásne.
no nemáš za čo ...ak by si chcela viac informácií stačí dať vedieť
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

A čo tie skúsenosti poraďáci. Má ich niekto?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Hmmm tuším marketingová téma :-) ...to tu nie je v trende (zatiaľ ihj)

Denda napíš aké sú tvoje predstavy:
- čo očakávaš od stránky z hľadiska A. dizajnu B. funkčnosti C. Prínosu ....
- koľko chceš do toho investovať

Hovoriť o webke bez týchto údajov nemá zmysel. Pre porovnanie ... bolo by to to isté ako vyberať účtovný softvér bez akýchkoľvek informácií o užívatľskej firme....
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Plánujem www stránku pre videopožičovňu. Na nete je dosť požičovní s webom a páči sa mi to. Len mám obavy z toho, ako aktualizovať stránku, ako sa tam budú pridávať nové tituly, niekedy ich je v mesiaci aj do 100ks....Chcem objednávanie DVD online....avšak neviem sa k tomu odhodlať pre moje "technické znalosti" v tejto oblasti......
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

A koľko investovať? Ak bude podľa mojich predstáv, jednoduchá obsluha, niekto ma zaučí ako s ňou ďalej pracovať, ako aktualizovať, pridávať nové tituly,na cene, zle by som to povedala, že nezáleží, to nie je obchodnícke, ale myslím si, že takáto investícia sa mi vráti.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Túto tému som načrtla preto, lebo sme si zadali zákazku a nejako sa to vlečie. Dohodli sme sa aj na cene s tým, že sme dodali kompletný textový materiál aj návrh na vzhľad stránky.
Oni to celé zmenili a zavesili svoju "príšeru" na svoju stránku bez centrovaných, zvýraznených textov, veľkosti a pod. a vyzerá to hrozne. Keď sme žiadali niečo opraviť tak týždeň s tým nepohli.
Preto ma zaujímajú skúsenosti iných, či prípadné riziká, alebo tak ...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
adam
Plánujem www stránku pre videopožičovňu. Na nete je dosť požičovní s webom a páči sa mi to. Len mám obavy z toho, ako aktualizovať stránku, ako sa tam budú pridávať nové tituly, niekedy ich je v mesiaci aj do 100ks....Chcem objednávanie DVD online....avšak neviem sa k tomu odhodlať pre moje "technické znalosti" v tejto oblasti......
Chceš ich posielať poštou? Objednávka alebo rezervácia online? ... to ma len tak zaujalo...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Denda
Túto tému som načrtla preto, lebo sme si zadali zákazku a nejako sa to vlečie. Dohodli sme sa aj na cene s tým, že sme dodali kompletný textový materiál aj návrh na vzhľad stránky.
Oni to celé zmenili a zavesili svoju "príšeru" na svoju stránku bez centrovaných, zvýraznených textov, veľkosti a pod. a vyzerá to hrozne. Keď sme žiadali niečo opraviť tak týždeň s tým nepohli.
Preto ma zaujímajú skúsenosti iných, či prípadné riziká, alebo tak ...
Pošli mi SS pozriem sa na to...

Pri zadávaní takejto práci treba byť veľmi opatrný. Ide o množstvo detailov a treba si niekedy aj nechať poradiť, nielen presadzovať to svoje. Dobrá firma by mala vedieť navrhnúť relevantné riešenia...
Čo by som ja zdôraznil: orientujte sa viac na pohodlnosť ovládania, prehľadnosť a rýchlosť "získania" údajov zo stránky ako na dizajn. Niektoré stránky sú prehnane domaľované a kým sa dostanete k informácii tak to pekne trvá...
Riziká sú veľké, ak nie je dopredu dohodnutý rozsah. Niekedy si dohodnete cenu, ale nie detailný rozsah... a je oheň na streche.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Richard
Chceš ich posielať poštou? Objednávka alebo rezervácia online? ... to ma len tak zaujalo...
Rezervácie online...Myslíš, že o donášku do domu by bol záujem? Aj nad tým som uvažovala...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ak rezervácia online musíš to mať prepojené buď zo skladom kaziet, alebo si to vždy aspoň preveriť.
O zaslanie do domu by akisto bol zaujem, ale ak by si to robila lokalne tak by si sa asi neuživila. Navyše už to nejaká požičovňa robí.
Tak mi napadá, že by som na tvojom mieste urobil na stránke zoznam potenciálnych adeptov... DVD, ktoré máš nakúpiť... nech ľudia rozhodnú čo chcú... ale zasa je otázka, že keď si iba malá lokálna požička, tak tam budeš mať malú odozvu... a možno nie...
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Richard
Ak rezervácia online musíš to mať prepojené buď zo skladom kaziet, alebo si to vždy aspoň preveriť.
O zaslanie do domu by akisto bol zaujem, ale ak by si to robila lokalne tak by si sa asi neuživila. Navyše už to nejaká požičovňa robí.
Tak mi napadá, že by som na tvojom mieste urobil na stránke zoznam potenciálnych adeptov... DVD, ktoré máš nakúpiť... nech ľudia rozhodnú čo chcú... ale zasa je otázka, že keď si iba malá lokálna požička, tak tam budeš mať malú odozvu... a možno nie...
Až taká malá požičovňa nie som. Mám okolo 4000 VHS a cca 1600 DVD filmov. Samozrejme, že rezervácie by sa museli nejakým technickým spôsobom automaticky prenášať do zoznamu filmov. Mám kontakt na firmu, čo robí stránky pre požičovne, len potrebujem "kopanec", aby som to uskutočnila.A donášku do domu by som riešila nejakým brigádnikom, napr. o 19.00 hod. by zobral všetky rezervácie určené na donášku do domu a podľa adries roznosil. Možno na bicykli. Je to zlý nápad? Nie sme veľké mesto, myslím, že by sa to dalo zvládnuť. Vyjadríte svoj názor aj ostatní....? Vám by sa ako zákazníkom takáto služba páčila...?
Pekný večer.......
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tak to toho máš teda dosť...
Sám asi musíš odhadnúť koľko denne požičiaš a koľko z toho by sa roznosilo, alebo to jednoducho skúsiť.
Stránka sa určite hodí pre určitú skupinu ľudí (ktorá bude čím ďalej tým väčia), ktorá si najprv pozrie čo je k dispozícii cez intrenet. Ja čo môžem, vybavím cez net.... ale zatiaľ sme v tomto pozadu... nie je veľa možností.... takže pridaj jednu .-)
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Dosť ľudí sa pýta na takúto možnoť, takže asi pôjdem do toho....:-)
0 0
cyberich cyberich

cyberich je offline (nepripojený) cyberich

adam
Dosť ľudí sa pýta na takúto možnoť, takže asi pôjdem do toho....:-)
Zaoberam sa tvorbou webovych systemov, mam nahlad aj na marketing. Myslim da sa to pozerat ztoho hladiska, ak vo vasom meste funguje online objednavanie jedla (pizza), tak je nato sanca ze budu online objednavat aj movie. V Budapesti napr. zviknu robit spolocny marketing pizzerie a pozicovne, opacne reklamuju druheho...
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

cyberich
Zaoberam sa tvorbou webovych systemov, mam nahlad aj na marketing. Myslim da sa to pozerat ztoho hladiska, ak vo vasom meste funguje online objednavanie jedla (pizza), tak je nato sanca ze budu online objednavat aj movie. V Budapesti napr. zviknu robit spolocny marketing pizzerie a pozicovne, opacne reklamuju druheho...
Tento spôsob je veľmi zaujímavý.......
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Je to fajn napad.
Ani registracia on-line by nebola zla, pretoze ludia si radi pridu po kazetu, DVD, ale ked je stale vypozicana,to ich hned odradi. Takto napriklad dostanu e-mail, ze si mozu prist po kazetu, alebo doplatit napriklad 5-10Sk za donesenie do domu. (mna islo porazit ked som 2 mesiace nahanala v jednej pozicovni Pana Prstenov)
0 0
Rupert Rupert

Rupert je offline (nepripojený) Rupert

Ad 1)
Čo sa týka www stránok. Tak ako Richard písal ze hlavne pozadovat skor pristupnost, prehladnost, dobra navigacia, a hlavne aj velkost kodu celej stranky. lebo pri velkych weboch, sa moze viac informacii prejavit aj v cene hostingu.

A co by som podotkol hlavne pristupnost. Lebo aj napriklad stranky Porady boli scasti pre mna nepristupne. (pozivam FF). A adminstrator upravil kod a som tu zasa a zatial bez problemov.

Ad 2)
Co pises o tej videopozicovni, tak to mi pripomenulo, napad ako to realizovali v USA a o ktorom som zacal aj ja rozmyslat, ale nakoniec som to nechal tak lebo do tohto biznisu nevidim.

Napad a uspesnost toho sa opiera o to, ze za urcity poplatok si vypozicias trebars niekolko VHS alebo DVD (tusim 4 ks). Bolo to na neobmedzeny cas. A kazety sa posielali zakaznikovi postou alebo nejakym kurierom. Ak chcel dalsie kazety, tak musel poslat tie pozicane naspat. a novo objednane mu boli opatovne poslane a tak dalej. Vlastne take namotavanie zakaznika.
Takze uspech podla mna tkvie vtom ze si pekne z domu rano pred odchodom do prace objednas DVD tituly, a vecer v schranke najdes DVD a kukas.
0 0
Rupert Rupert

Rupert je offline (nepripojený) Rupert

a tu je ten napad okopirovany na slovensky sposob www.dvdrent.sk

A presne na tejto stanke ide tiez o pristupnost, resp. nepristupnost.
Hlavna stranka je vo Flashi, ktory mam vypnuty. takze nic neuvidim, nikam sa nedostanem. A oni nemaju zakaznika.
Dizajn v poslednom rade, na prvom mieste obsah, pristupnost, prehladnost.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať