Zavrieť

Porady

Akú reklamu na nete?

optimistka
Prosím Vás, podeľte sa so mnou o skúsenosti s reklamou firmy, internetového obchodu, na nete - čo sa Vám viac osvedčilo - google adwords alebo etarget? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi spôsobmi, a chcela by som zistiť, ktorý je efektívnejší. O koľko sa zvýšila naozaj návštevnosť stránky? Dík.
Naposledy upravil Richard : 08.12.06 at 08:59
Usporiadat
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

dost to zavisí aj od toho v com podnikas a ako bude kampan nastavena - v podstate nejde o to len kampan zaplatit a nahadzat tam nejake slova.
Dalsia vec je to, kam chces kampan smerovat SK alebo EU ? Taktiez sa na konci kampane da urobit analyza, pripadne sledovanie navstevnosti stranky pocas kampane, aby sa zistila efektivnost kampane a pripadne sa kampan upravi.
0 0
axara axara

axara je offline (nepripojený) axara

Reklama je najma o tom, koho chces oslovit, preto sa neda jednoznacne odporucat, lebo co funguje jednemu, nemusi fungovat inemu. Zavisi od cielovej skupiny, ako sa ona sprava a tak.. pozri si stranky o marketingu na internete http://www.robertnemec.com/reklama-na-internetu/
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Leila2006
Prosím Vás, podeľte sa so mnou o skúsenosti s reklamou firmy, internetového obchodu, na nete - čo sa Vám viac osvedčilo - google adwords alebo etarget? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi spôsobmi, a chcela by som zistiť, ktorý je efektívnejší. O koľko sa zvýšila naozaj návštevnosť stránky? Dík.
Dá sa tam nastaviť suma. Investuj do obidvoch a uvidíš u ktorého si získala viac návštevníkov (každý z nich ti poskytne štatistiku klikov).
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Dík za typy, asi je to fakt tak, že to treba skúsiť. Zatiaľ sme si vybrali google, uvidíme, čo to prinesie, neskôr by sme možno skúsili etarget, aby sme mali s čím porovnať. Nechcem to s reklamou zatiaľ preháňať, ale všímam si, že je celkom bežné, že firmy využívajú aj jednu aj druhú formu súčasne.
0 0
marcel7 marcel7

marcel7 je offline (nepripojený) marcel7

Leila2006
Prosím Vás, podeľte sa so mnou o skúsenosti s reklamou firmy, internetového obchodu, na nete - čo sa Vám viac osvedčilo - google adwords alebo etarget? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi spôsobmi, a chcela by som zistiť, ktorý je efektívnejší. O koľko sa zvýšila naozaj návštevnosť stránky? Dík.

Mne sa osvedčil etargent , je dôležité vybrať kľúčové slová a jasne definovať čo robíš aby si nemala zbytočné kliky , momentálne som v štádiu že dosahujem návštevnosť ale nie objednávky takže ti to neviem dať zo zárukov , dôležité je ale oslovovať klientou aj inou cestou .
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Naše prvé skúsenosti - nárast návštevnosti 3-násobný, objednávky po starom, ale je to ešte krátka doba, človek si asi málokedy objedná po prvom zhliadnutí. Takže čakáme.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ak je to tak, ze narast navstevnosti 3 x a objednavy po starom, tak by som sa zamyslel nad koncepciou Vasho webu. Zasadne je dobre, ak si nechas posudit web roznymi ludmi, ktori na Vasej stranke este nikdy neboli a pridu tam po prvy raz. Je super, ak sa takito znami aj vyznaju v marketingu, aby Ti potom presne mohli povedat, kde robite chyby. Mozno ked sem hodis link, budeme Ta moct trocha posunut dopredu.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Zhodnotenie reklamy na g.- nič moc. Podľa štatistík niekoľkonásobne lepšia odozva je z reklamy na špecializovaných portáloch. Možno, že sme zvolili nevhodné kľúčové slová, ale fakt je, že to nebolo moc efektívne.
Nárast návštevnosti sme zaznamenali, avšak g. sa na tom podieľal mizivo. Najlepšie bolo, aký list nám odtiaľ prišiel - že Vaša kampaň dopadla výborne - , ale keď som videla tie čísla, tak to bolo úplne smiešne. Ale zase poznám firmy, ktorým sa práve g. veľmi osvedčil. Misomiso, zatiaľ dík, možno sa ozvem.
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

Z vlastnej skúsenosti neviem odporucit, ale mam Media landscape prieskupy a vyhrava jednoznacne zoznam.sk. A uprednostnil by som etarget pred google
0 0
brejo brejo

brejo je offline (nepripojený) brejo

www.candoo.eu you CAN .. we DOO .. CANDOO ...viac
ahojky

pri analyze toho aku reklamu pouzit by som ja osobne nepouzil z tych troch uvedenych na zaciatok ani jednu vzhladom na to ze propagovat chces internetovy obchod a to este nema na slovensku az taku konkurenciu .. v zavislosti od toho aky typ inet obchodu chces propagovat treba ak by si sa v konecnom dosledku nakoniec tak rozhodla zvolit spravne keywords (klucove slova) .. take ktore budu presne definovat to co robis a zaroven take pri ktorych predpokladas ze ich nemaju ine inet obchody zvolene za svoje keywords a zaroven take pri ktorych predpokladas ze uzivatel na internete bude take slova vyhladavat .. z hladiska pouzitia na slovenskom trhu by som odporucal etarget vzhladom na to ze jeho linky na tvoju stranku zvacsa generuje na strankach ktore maju vysoky rating pricom vyhladavace ako google alebo yahoo indexuju stranky a zaradzuju ich do umeistnenia na prve miesta aj podla toho kolko a ake kvalitne stranky na teba odkazuju ..

celu reklamnu strategiu by som skumal urcity cas pomocou free google analytics ktore poskytuje analyzu navstevnosti doslova od A po Z a najdes tam vsetko .. ak vies po anglicky je to profesionalny statisticky nastroj pomocou ktoreho mozes stranku optimalizovat podla toho na ktore linky je najviac klikov alebo zistit ako dlho priemerne stravia uzivatelia na tvojej stranke (otazka zaujatia) priapdne zistit z akych krajin pristupuju ludia a podla toho zvolit jazykove mutacie ..

nezabudaj na optimalizaciu tvojej stranky aj pre ine prehlaidace nielen pre internet explorer .. !!

najviac by som vsak odporucal SEO optimalizaciu kombinaciou onpage faktorov (napriklad kvalitny kod podla html strict 1) a pripadne moznych offpage faktorov ( napriklad prelinkovanie s inymi web strankami) .. vyskumy dokazuju ze navstevnost moze stupnut az o 1400 % .. pred par dnami sme dokoncili seo optimalizaciu jedneho slovenskeho webu a podla prvych statistik navstevnost stupla o viac ako 300 % pricom islo len o onpage faktory ktore sme optimalizovali ..

ak mas nejake otazky kludne sa pytaj
0 0
empty empty

empty je offline (nepripojený) empty

CAU, neviem ci budem pisat k veci necital som celu diskusiu, priznam sa ale rad poradim.

ja robim cisto, teda na 99% internetovy marketing.

specializacia, alternativne formy reklamy + klasika podpora predaja, PR, ziadne prezite bannery.
e-target sme robili iba koli podrore na slovensku ale teraz ked uz za nieco zaplatim tak to bude za google, pretoze potrebujem to v inych statoch mimo europy napriklad, inak aj google je na slovensku kratko a dost sa tie kontexty opakuju takze teraz je aj google zaujimavy, podla mna ma viac vyhod ako amaterskejsi e-target ,
ale ja aj na taketo veci ako kontexty klikam mozno 1x zo sto ako na banner.

Je jedno na aky produkt ides nadstavit marketing, o produkt sa nejedna jedna sa o vyvolanie potreby resp, aspon zelania u konkterneho segmentu trhu kedze ja to robim multikulturne mam v tomto este tazsiu pracu ako keby islo iba o podporu na slovensku.

daj aj pozor ked budes do kontextovej reklaamy davat klucove vety, nedavaj najklikatelnejsie ale davaj najzaujimavejsie pre danu skupinu ludi o ktorych mas zaujem.

je zbytocne spravit vysoku klikatelnost odkazu a clovek po zisteni odide, ako ked das sice menej klikatelny odkaz ale bude nadstaveny presne na urcitu skupinu ludi, ktorych ked zaujme kontext , tak ich na minimalne 50% zaujme aj produkt ktory ponukas
platis za kliky a chces efektivitu, nejde ti o preplatene preklikane 1000cky s nizkym vyslednym percentualnym vysledkom.

Inak alternativna reklama sa da zvolit podla toho v com robis a da sa robit lacnejsie ako kontextovky ale to zase vedia len zasvateni. )

keby daco rad poradim, hlavne damam a slecnam )

niekde tu bude mozno aj moj mail a ked nie tak PM, ahojte.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
daj aj pozor ked budes do kontextovej reklaamy davat klucove vety, nedavaj najklikatelnejsie ale davaj najzaujimavejsie pre danu skupinu ludi o ktorych mas zaujem.

je zbytocne spravit vysoku klikatelnost odkazu a clovek po zisteni odide, ako ked das sice menej klikatelny odkaz ale bude nadstaveny presne na urcitu skupinu ludi, ktorych ked zaujme kontext , tak ich na minimalne 50% zaujme aj produkt ktory ponukas
platis za kliky a chces efektivitu, nejde ti o preplatene preklikane 1000cky s nizkym vyslednym percentualnym vysledkom.


To je, zdá sa, cenný poznatok, darmo je, fachmani predsa len vedia viac a človek sa učí na vlastných chybách. Dík.
0 0
jipi jipi

jipi je offline (nepripojený) jipi

skus si najat nejakych profesionalov, ty zalozia kampan z dobrymi slovami, budu vyhodnocovat statistiky, obmienat slova...nie je to vobec drahé. neviem si predstavit, ze ba som sa ako majtel, alebo za ine veci zodpovedny clovek mal venovat tvoreniu PPC odkazov. dobre PPC kampane maju od 200 do 2000 slov
0 0
inpea inpea

inpea je offline (nepripojený) inpea

Zaujal ma tento príspevok. Prosím Ťa, dám takú školskú otázku - aké základné črty z hľadiska reklamy by mala mať webstránka?
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

inpea Pozri príspevok
Zaujal ma tento príspevok. Prosím Ťa, dám takú školskú otázku - aké základné črty z hľadiska reklamy by mala mať webstránka?
skus pozriet aj tuto www stranku, je zaujimava a mozno ti mnoho vysvetli
http://www.netmark.sk/clanky/reklama...te.html#banner
Naposledy upravil camelfly : 19.02.07 at 17:46
0 0
j.s j.s

j.s je offline (nepripojený) j.s

inpea Pozri príspevok
Zaujal ma tento príspevok. Prosím Ťa, dám takú školskú otázku - aké základné črty z hľadiska reklamy by mala mať webstránka?
Zaujat a nenudit, Zaposobit ale neurazit, neodradit ale ovplyvnit

co sa tyka klucovych slov pre vyhladavanie, to tu uz popisane bolo
0 0
jipi jipi

jipi je offline (nepripojený) jipi

6 podstranok, ktore by mala obshovat kazda web prezentacia:
http://video.google.com/videoplay?do...46066411&hl=en
0 0
Bielčo Bielčo

Bielčo je offline (nepripojený) Bielčo

celu reklamnu strategiu by som skumal urcity cas pomocou free google analytics ktore poskytuje analyzu navstevnosti doslova od A po Z a najdes tam vsetko .. ak vies po anglicky je to profesionalny statisticky nastroj pomocou ktoreho mozes stranku optimalizovat podla toho na ktore linky je najviac klikov alebo zistit ako dlho priemerne stravia uzivatelia na tvojej stranke (otazka zaujatia) priapdne zistit z akych krajin pristupuju ludia a podla toho zvolit jazykove mutacie ..


google analytics je fajn. ja som sa prihlásil. doteraz som nemal žiadne údaje o našej stránke. teraz aspoň niečo. určite sa dá z toho vytlct vela, ale neviem všetky tie nastroje ešte pouzivat.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Vacsine ludi co poznam sa osvedcil etarget. Google vychadzal na 1 ziskaneho klienta a na objem doneseneho zisku pridrahy. Google jedinej firme co poznam sa osvedcil, tak slo o eroticky salon s medzinarodnou klientelov.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
pár odkazov ohľadom kontextovej reklamy a optimalizácie:

SEM - adwords, reklama na nete
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.p...topic&forum=14

SEO - optimalizácia pre vyhľadávače, google, yahoo:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.p...topic&forum=13
http://www.jakpsatweb.cz/vyhledavace.html

Nástroje na SEO (search engine optimization):
http://seo.unas.cz/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať