Zavrieť

Porady

Preukaz ZŤP a odvody

Dobrý deň,

prosím vás o radu ohľadom držiteľa preukazu ZŤP. Zamestnankyňa sa stala ZŤP a má preukaz, kde je uvedená platnosť od 18. 7. 2007.
Viem, že zo zákona o zdravotnom poistení sa platia polovičné odvody. Žiaľ, neviem sa nikde dopátrať paragrafu, od ktorého dátumu má nárok na polovičné odvody. Môžem jej to uplatniť už v júli, alebo až v auguste? Ak by som to chcela priznať od 18. 7. - tak to nie je technicky možné v programe.
Prosím poraďte niekto ako na to, alebo aspoň, kde sa to dá zistiť.

Ďakujem a prajem všetkým pekný víkend.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Dana7 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím vás o radu ohľadom držiteľa preukazu ZŤP. Zamestnankyňa sa stala ZŤP a má preukaz, kde je uvedená platnosť od 18. 7. 2007.
    Viem, že zo zákona o zdravotnom poistení sa platia polovičné odvody. Žiaľ, neviem sa nikde dopátrať paragrafu, od ktorého dátumu má nárok na polovičné odvody. Môžem jej to uplatniť už v júli, alebo až v auguste? Ak by som to chcela priznať od 18. 7. - tak to nie je technicky možné v programe.
    Prosím poraďte niekto ako na to, alebo aspoň, kde sa to dá zistiť.
    Ďakujem a prajem všetkým pekný víkend.
    Máš to v § 12 ods 2 Zákona o zdravotnom poistení:
    Sadzba poistného pre osoby so zdravotným postihnutím sa uplatní v kalendárnom mesiaci, v ktorom bola táto osoba považovaná za osobu so zdravotným postihnutím aspoň jeden deň.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zita4 Pozri príspevok
    Máš to v § 12 ods 2 Zákona o zdravotnom poistení:
    Sadzba poistného pre osoby so zdravotným postihnutím sa uplatní v kalendárnom mesiaci, v ktorom bola táto osoba považovaná za osobu so zdravotným postihnutím aspoň jeden deň.
    Súhlasím a doplním, žiadaj si od nej kópiu listu, v ktorom jej ÚPSVaR oznamuje že je uznaná ZŤP, tento si založ do osobnej dokumentácie pracovníčky.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    dobry den,

    dnes som sa dozvedela, ze zamestnanec ma preukaz ZTP a ma platit polovicne odvody do ZP od 08.01.2010. musim poslat opravne mesacne vykazy, ako to potom vysporiadam zamestnancovi - rozdiel v odvodoch, mozem mu to poslat na ucet ako neopravnene stiahnute poistne na ZP, pripadne cez pokladnu? co sa tyka zamestnavatela, tak rozdiel vysporiadam v najblizsich odvodoch, ze menej odvedie, ale potrebujem vratit zamestnancovi ten rozdiel

    Preukaz ZŤP a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.