Zavrieť

Porady

Dôchodkyňa na pracovnú zmluvu.

Mám dôchodkyňu na pracovnú zmluvu. Má predčasný starobný dôchodok od 01.09.2005. Zamestnávateľ v roku 2006 jej uplatňoval aj nezdaniteľnú čiastku. Od 01.2007 je zamestnaná u nás. Má nárok na nezdaniteľnú čiastku ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    daja4 Pozri príspevok
    Mám dôchodkyňu na pracovnú zmluvu. Má predčasný starobný dôchodok od 01.09.2005. Zamestnávateľ v roku 2006 jej uplatňoval aj nezdaniteľnú čiastku. Od 01.2007 je zamestnaná u nás. Má nárok na nezdaniteľnú čiastku ? Ďakujem
    Nemá nárok na nezdaniteľnú položku. A ani minulý rok už nemala mať mesačne uplatňovaný odpočet

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    Za minuly rok naozaj tiez nemala mat narok na nezdanitelnu ciastku, preto by som jej na vasom mieste doporucila nech sa obrati na predchadzajuceho zamestnavatela, v pripade ak jej bude robit rocne zuctovanie dane, aby to mala spravne. Predpokladam, ze ak ich na to upozrni, tak jej vyjde vratit dan, co vacsinu nepotesi

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    daja4 Pozri príspevok
    Mám dôchodkyňu na pracovnú zmluvu. Má predčasný starobný dôchodok od 01.09.2005. Zamestnávateľ v roku 2006 jej uplatňoval aj nezdaniteľnú čiastku. Od 01.2007 je zamestnaná u nás. Má nárok na nezdaniteľnú čiastku ? Ďakujem
    Ak jej robí zamestnávateľ zúčtovanie dane za rok 2006, mal by oznámiť nedoplatok pracovníkovi, aj na príslušný Daňový úrad podľa miesta bydliska daňovníka. Z DÚ dostane pracovníčka výmer na doplatenie dane. Myslím, že termín na zaplatenie je do konca roka 2007....

    lenkavav je offline (nepripojený) lenkavav

    lenkavav
    A ako to bude s tou dochodkyňou pri ročnom zúčtovaní dane? výška odpočitateľnej položky bude suma rozdielu medzi odpočitateľnou položkou a prijatým dôchodkom v roku 2006?

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    presne, len prijaty dochodok asi bude vacsi ako 7.568,- mesacne,
    cize 90.816,- rocne.
    Naposledy upravil Aknazuz : 14.02.07 at 19:18 Dôvod: upresnenie

    lenkavav je offline (nepripojený) lenkavav

    lenkavav
    Dakujem za odpoved, dochodok nie je vyssi ako 90 816,--
    A este jedna otazocka. Ak jej priznany dochodok az k 1.3.? vtedy ma narok na celu odpocitatelnu polozku?
    Dakujem za odpoved!

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    lenkavav Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved, dochodok nie je vyssi ako 90 816,--
    A este jedna otazocka. Ak jej priznany dochodok az k 1.3.? vtedy ma narok na celu odpocitatelnu polozku?
    Dakujem za odpoved!
    Áno, aj keď je priznaný od 2.1. Nesmie to byť celý rok, teda od 1.1.

    lenkavav je offline (nepripojený) lenkavav

    lenkavav
    ajobs Pozri príspevok
    Áno, aj keď je priznaný od 2.1. Nesmie to byť celý rok, teda od 1.1.
    Dakujem!!!

    Dôchodkyňa na pracovnú zmluvu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.