Zavrieť

Porady

GARANT

Dobrý deň.
Pred nedávnom som bol poprosený známym, ktorý podniká v stavebníctve, či by som mu robil garanta na tieto stavebne práce, aby mohol pokračovať v stavebnej činnosti. Keďže mu chcem pomôcť aby neprišiel po 4 rokoch podnikania o možnosť podnikať. Chcem sa opýtať čo by z toho plynulo pre mňa? Mal by som z toho nejaké povinnosti, záväzky, pripadne by som musel znášať nejaké dôsledky v prípade prípadných podnikateľských neúspechov, aby som vedel do čoho vlastne idem. A ešte jedna otázka ak som dobre pochopilV prípade, ak podnikateľ nespĺňa odborné predpoklady na prevádzkovanie živnosti, ktorú chce vykonávať, je povinný ustanoviť zodpovedného zástupcu.- čiže to by som bol ja, čiže garant?) Ďalej: (Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorá zodpovedá za odborné prevádzkovanie živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu k podnikateľovi...- tu by mohol byť problém, keďže pracovnú činnosť som na čas prerušil z dôvodu ďalšieho štúdia.) Potešilo by ma keby mi niekto pomohol sa zorientovať v tomto mojom chaose, pripadne nejaký kontakt na inštitúciu kde by som dostal bližšiu informáciu o tejto činnosti.Dôveruj ale preveruj, ďakujem. Peter.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.