Zavrieť

Porady

Nechýba tu garant, ktorý by definitivne potvrdil správnosť postupu?

Ahojte Poraďaci,

cim viac si citam niektore porady (temy), tym viac sa mi niektore veci zdaju byť nejasnejsie ;-) (nie vsetky). Niekto zada temu, aby sa mu veci ujasnili. Dostane odpoved s roznymi nazormi (vela krat) s osobnym vysvetlenim a pochopenim zakona, co vsak nie je vzdy spravne.
Niekto Vam nieco najskor potvrdi a v zapati to niekto spochybni...

Chyba mi tu niekto alebo nieco, kto by "erudovane" potvrdil zaver temy z pohladu svojej odbornosti a garancie.

Vseobecne chyba nejaky garant (institucia), ktora by garantovala spravnost postupu uplatnovanych v oblasti personalistiky, miezd, podnikania a podobne....

Co vy na to?
Usporiadat
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ak to mám napísať všeobecne tak takto:
Táto inštitúcia sa volá parlament a žiaľ zákony, ktoré prijíma náš parlament nezagarantuje nikto :-(, lebo ani oni sami nevedia čo schvaľujú....
všetko sa robí narýchlo a tak to aj vyzerá...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ja len dodám - a veľakrát niektoré rôzne ministerstvá nechávajú v platnosti metodické pokyny, ktoré sú v rozpore s novelizáciami zákonov. Keby všetko jasne písali možno by sme ani Poradu veľakrát nepotrebovali-viď posledný zmätok o registratúrach.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

A preto my obyčajní ľudia si tu na porade navzájom vymieňame svoje skúsenosti a radi sa so svojimi podelíme s ostatnými. A to je myslím dosť dobrá garancia, aj vysvetlenie, prečo toľko ľudí s radosťou navštevuje poradu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
MMiro
Ahojte Poraďaci,

cim viac si citam niektore porady (temy), tym viac sa mi niektore veci zdaju byť nejasnejsie ;-) (nie vsetky). Niekto zada temu, aby sa mu veci ujasnili. Dostane odpoved s roznymi nazormi (vela krat) s osobnym vysvetlenim a pochopenim zakona, co vsak nie je vzdy spravne.
Niekto Vam nieco najskor potvrdi a v zapati to niekto spochybni...

Chyba mi tu niekto alebo nieco, kto by "erudovane" potvrdil zaver temy z pohladu svojej odbornosti a garancie.

Vseobecne chyba nejaky garant (institucia), ktora by garantovala spravnost postupu uplatnovanych v oblasti personalistiky, miezd, podnikania a podobne....

Co vy na to?
Ja si myslim, ze by tu mal byt "zamestnany" nejaky sudca, lebo udajne len sudy maju pravo vykladat zakony. Ale zasa na druhej strane nie som si ista, ci by jeho nazor zdielal aj dalsi sudca. Mozno by malo vahu vyjadrenie ustavneho sudcu.....
Ale ti su zaneprazdneni podaniami z parlamentu, takze budeme aj nadalej tapat a robit podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

[QUOTE=durisovad]Ja si myslim, ze by tu mal byt "zamestnany" nejaky sudca, lebo udajne len sudy maju pravo vykladat zakony. Ale zasa na druhej strane nie som si ista, ci by jeho nazor zdielal aj dalsi sudca.

50 na 50 ze nie.
Zvlast ked mame sudcov, ktori sa hned po skole stali cakatelmi a potom sudcami, a v zivote nemali kontakt s praxou iny nez cez papiere... cest vynimkam.
Prave preto boli, podla mojho nazoru, uzitocni tzv. sudcovia z ludu, resp. prisediaci, ktori zvlast v pracovnopravnych sporoch skor hladali "spravodlivost" nez "pravo", co nie je vzdy to iste.

Ale na druhej strane - pri tom chaose, ktory u nas existuje, ked sa novelizuju zakony ako na beziacom pase, niektore este predtym, ako vobec zacnu platit, im tiez nie je co zavidiet. Preto suhlasim s Richardom a dufam, ze aspon clenovia porady si rozmyslia, koho volit...
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

A je ešte koho voliť?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A si myslis, ze nova garnitura to bude robit inaksie? Asi si este veeelmi mlada, ked tomu veris.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

No coment.
0 0
MMiro MMiro

MMiro je offline (nepripojený) MMiro

Vďaka za Vaše reakcie, vidim, ze tu je priestor pre takeho niekoho :-)

Co tak si ho zvolit priamo z PORADA.sk?
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

MMiro
Vďaka za Vaše reakcie, vidim, ze tu je priestor pre takeho niekoho :-)

Co tak si ho zvolit priamo z PORADA.sk?
Hm, len na porade vidim prevazne normalnych ludi, z ktorych nikto netrpi komplexom, ze ma patent na rozum a jedine pravee riesenie. Prave preto sa vysledok zvycajne vybrusi v diskusii, lebo tu nie su taki zadubenci, ktori by nepripustili iny nazor.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Garant by sa zišiel, najlepší by bol právnik, ktorý rozumie nielen zapeklitým vetám zákonov právnych , ale aj zapeklitým vetám zákonov účtovných. V ideálnom prípade by mal mať osobnú skúsenosť s vlastným účtovníctvom a vlastným DP. Veľký pes je zakopaný v tom, že právnik "nepustí" len tak radu zadarmo. Česť výnimkám! Ospravedlňujem sa vopred výnimkám
0015.gif  
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

MMiro
Vďaka za Vaše reakcie, vidim, ze tu je priestor pre takeho niekoho :-)

Co tak si ho zvolit priamo z PORADA.sk?
Ze by sme transformovali PORADU na 120. politicku stranu na Slovensku?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Miro, my sme tu väčšinou ľudia z praxe, každý pridá svoje poznatky a skúsenosti, učíme sa jeden od druhého. Aby tu bol garant, musela by to byť úplne iná inštitúcia, a to by už nebola Porada. Tá naša, správna a pravá. Práve tá Porada, kde cítiť človeka. A myslím si, že žiaden garant nenahradí človečinu, i keď má určité nedostatky, ale práve preto.

Želám ti, aby si našiel správneho garanta pre všetky pochybnosti v živote.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Podľa môjho názoru treba priebeh porady zanechať tak ako je - na dobrovoľnosti a ochote nás všetkých si vzájomne pomáhať v našej neľahkej práci. Ako náhle sa naruší dobrovoľnosť, alebo by boli požiadavky na garantov atď., určite sa naruší zmysel porady. Ak sa chce každému vždy čítať všetky príspevky k danej téme som presvedčená, že záver si nájde
Naposledy upravil evina : 09.07.05 at 11:01
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Denda
No coment.
Kludne komentuj, ta jej prechadzajuca poznamka bola mierena na mna, ako ju poznam
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

elli
Kludne komentuj, ta jej prechadzajuca poznamka bola mierena na mna, ako ju poznam
A teraz kde? Tu, alebo na šúťáku.
0 0
MMiro MMiro

MMiro je offline (nepripojený) MMiro

Skor som mal na mysli, odbornikov, ktori tu pravidelne prispievaju a myslite si, ze Vam vedia poradit....., resp. odborne a spravne poradili.

Vsak funguje rating (suhlasov, nesuhlasov jednotlivych pouzivatelov).

V podstate by to mohlo nejako pomoct...aspon si to myslim.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

evina
Podľa môjho názoru treba priebeh porady zanechať tak ako je - na dobrovoľnosti a ochote nás všetkých si vzájomne pomáhať v našej neľahkej práci. Ako náhle sa naruší dobrovoľnosť, alebo by boli požiadavky na garantov atď., určite sa naruší zmysel porady. Ak sa chce každému vždy čítať všetky príspevky k danej téme som presvedčená, že záver si nájde
Prsne tak, dobrovolnosť a ochota si pomáhať, to je zmyslom porady.
0 0
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

Ked ma niekto problem, zada temu. Kazdy k tomu moze pridat svoj nazor a to velmi rychlo (co je casto dolezite). Nikto nie je neomylny, to zadavatel temy vie a zo vsetkych nazorov si vyberie tu spravnu cestu pre seba. Ked si ju potrebuje na 100% potvrdit, tak sa obrati na nejeku instituciu, alebo pravnika.
Tazko by niekto mohol dat garantovanu odpoved, keby sam nemal garantovane, ze pozna vsetky okolnosti. Cize by sa musel pytat, overovat si ci to je tak alebo tak...
Teraz je tu mnozstvo nazorov, ktore v ramci temy niekedy mozno ani nedavaju odpoved pytajucemu sa, ale zasa pomozu inym a tema sa vyvija... A ked su nazory mylne, urcite sa niekto ozve a opravi ich...
Keby to bolo inak musela by sa Porada premenovat na Poradnu
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
MMiro
Vsak funguje rating (suhlasov, nesuhlasov jednotlivych pouzivatelov).
Tak ten si myslím, že by mal fungovať. Podľa môjho názoru spôsob vyjadrovania súhlasov zatiaľ nie je úplne objektívny a plne v súlade so zámerom admina.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať