Zavrieť

Porady

Odpisovanie trafostanice.

Prosím o radu, ako by sa mala zaradiť na účely odpisovania trafostanica.
Na jej zhotovenie bolo vydané stavebné povolenie, čiže sa bude zrejme posudzovať ako stavba. Je môj názor správny? Budem ju odpisovať
v 4. odpisovej skupine?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Áno, je to stavba. Po zaradení do používania ju budeš viesť na 021, odpisová skupina 4, doba odpisovania 20 rokov.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Ešte by som doplnila, že pravdepodobne by bolo potrebné zaradiť samostatne technologické vybavenie trafostanice, nemám doma klasifikáciu, ale mohlo by to patriť niekde do 3. odpisovej skupiny, 31.2...

    mija2 je offline (nepripojený) mija2

    mija2
    Čo myslíte technologickým vybavením trafostanice, ja mám jednu faktúru
    od dodávateľa, kde mi fakturuje za vykonané práce na akcii" 1-stlpova
    Trafostanica. Touto chcem oceniť Trafostanicu a zaradiť ako stavbu.
    Prosím o Váš názor. Ďakujem.

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Keď hovoríte, že sa jedná o stĺpovú trafostanicu, tak by som sa skôr prikláňala k tomu zaradiť to do technológie, je to v podstate stĺp a na tom umiestnený transformátor. Ja som si myslela, že sa jedná o budovu, v ktorej sú umiestnené transformátory.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Musím opraviť môj príspevok zo včera. Overoval som si údaje podľa klasifikácie produkcie. Tam sú pod kódom 31.10.4 uvedené elektrické transformátory. Tento kód produkcie podľa prílohy k zákonu o daniach z príjmov patrí do odpisovej skupiny č. 3. Ospravedlňujem sa za prvotnú informáciu, vychádzal som zo skúseností z minulosti, kde spoločnosti, v ktorých som pôsobil viedli tieto zariadenia ako stavby. Teda záver, transformátory - odpisová skupina 3, doba odpisovania 12 rokov.

    Odpisovanie trafostanice.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.