Zavrieť

Porady

Musím podať ročný výkaz preddavkov na účely ročného zúčtovania?

Dobrý deň,
ako SZČO som mal v roku 2011 iba jednu zamestnankyňu a tá bola celý rok na rodičovskej dovolenke, takže nemala vyplatený žiadny príjem. Takýto zamestnanci sa do ročného výkazu nemajú uvádzať. Ale keďže ja som mal iba takúto zamestnankyňu, vediem, či mám podať nulový výkaz alebo ho nemám jednoducho podávať vôbec. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Anik Pozri príspevok
    posielala som kamarátku, že má ísť na zdr. poisťovňu a vraj na všeobecnej jej povedali, že nemá povinnosť, keď je len 1 zam-ec v každej poisťovni, preto sa pýtam, lebo ja som ju tam poslala - musím sa priznať, že som to celé neštudovala, lebo ja mám len dohodárov
    vďaka za reakciu
    do dvoch zamestnancov môže podať v listinnej forme alebo elektronicky, traja a viac musí podať elektronicky.. ak mal ten jeden zamestnanec príjmy, musí podať RV

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Anik Pozri príspevok
    ak má zamestnávateľ 3 zamestnancov , ale všetci sú v inej poisťovni, tak nie je povinnosť podávať výkaz ?
    je povinnosť podať aj pri jednom zamestnancovi..

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Keď ju máš riadne v ZP nahlásenu, že je na RD, ani mesačné výkazy si nebola povinná podávať a teda ani ročný nemáš aký podať.

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    ... a keď mali zamestnanci minimálnu mzdu?, treba podávať ročný výkaz do zdravotnej poisťovne????

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Jana1303 Pozri príspevok
    ... a keď mali zamestnanci minimálnu mzdu?, treba podávať ročný výkaz do zdravotnej poisťovne????
    ...a čo má MM spoločné s nepodaním výkazu?! Veď odvody boli, či?!

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak má zamestnávateľ 3 zamestnancov , ale všetci sú v inej poisťovni, tak nie je povinnosť podávať výkaz ?

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    posielala som kamarátku, že má ísť na zdr. poisťovňu a vraj na všeobecnej jej povedali, že nemá povinnosť, keď je len 1 zam-ec v každej poisťovni, preto sa pýtam, lebo ja som ju tam poslala - musím sa priznať, že som to celé neštudovala, lebo ja mám len dohodárov
    vďaka za reakciu

    Musím podať ročný výkaz preddavkov na účely ročného zúčtovania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.