Zavrieť

Porady

Práca pre vlastnú sro "zadarmo"...?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, či je možné nasledovné:
mám sro, kde som spoločník a konateľ, mám zmluvu o výkone funkcie konateľa, kde stojí, že odmena konateľa je 0 (slovom nula). sro nema ziadnych zamestnancov ani dohodarov, predmet cinnosti sro vykonavam iba ja sama, no nemam ziadnu zmluvu s sro (pracovnu ani inu, ako napr. prikaznu ci ZoD) ci dohodu (o pracach mimo prac. pomeru), nie som ani SZCO. len pre dokreslenie stavu: momentalne poberam rodicovsky prispevok, iny prijem nemam. je mozne, ze prace, z ktorych sa dosahuju trzby su vykonavane takpovediac "zadarmo" (samozrejme nie je to uplne pravda - dividendy), alebo je potrebne uzavriet aspon nejaku zmluvu v zmysle Obcianskeho zak. (ZoD, prikazna zmluva)... predmetom cinnosti sro je vedenie uctovnictva.

Velmi pekne dakujem za Vase rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš robiť zadarmo, lebo si majiteľ a plynú ti zisky. Takže nie je zadarmo ako zadarmo.

    mia_mi je offline (nepripojený) mia_mi

    mia_mi
    ako uhrada zavazku (379/221)
    zuctovanie blockov na zaklade ich predlozenia je zauctovane ako predpis zavazku (naklad/379) a samozrejme predbieha jeho uhradu

    mia_mi je offline (nepripojený) mia_mi

    mia_mi
    uf, to je super, presne tak som si to aj myslela, ale akosi som teraz na chvilu zavahala velmi pekne dakujem!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mia_mi Pozri príspevok
    uf, to je super, presne tak som si to aj myslela, ale akosi som teraz na chvilu zavahala velmi pekne dakujem!
    inventúra pokladničnej hotovosti k 31.12. v s.r.o. súhlasí s účtovným stavom ?

    mia_mi je offline (nepripojený) mia_mi

    mia_mi
    nerozumiem, ako to suvisi... sro nema pokladnu, vsetky vydavky (ako napr. cestovne) su zuctovane bezhotovostne (na bank. ucet konatela)

    mia_mi je offline (nepripojený) mia_mi

    mia_mi
    aha, uz tusim, kam mierila otazka, ziadne vybery z bank. uctu okrem preukazatelnych a uz uskutocnenych vydavkov nie su a neboli...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mia_mi Pozri príspevok
    nerozumiem, ako to suvisi... sro nema pokladnu, vsetky vydavky (ako napr. cestovne) su zuctovane bezhotovostne (na bank. ucet konatela)
    ozaj pokladňu nemá???? ako uhrádzate napr. poštovné? drobné nákupy???? nejaké také...oné.....ja som sa nestretla so spoločnosťou, kt. nemá pokladňu.....ale keď tvrdíš.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mia_mi Pozri príspevok
    nerozumiem, ako to suvisi... sro nema pokladnu, vsetky vydavky (ako napr. cestovne) su zuctovane bezhotovostne (na bank. ucet konatela)
    To bol len môj dovetok ku Kejkinej poznámke - nie je zadarmo ako zadarmo. Z účtovníckej praxe - v máloktorej s.ro.-čke sedí pokladničná hotovosť, pretože konatelia, spoločníci ju využívajú pre osobnú potrebu.

    A hotovostné výbery z banky sú ako účtované ?

    mia_mi je offline (nepripojený) mia_mi

    mia_mi
    nie su hotovostne vybery z banky - konatel nakupi za svoje, da blocky na zuctovanie, a az nasledne sa mu bezhotovostne preplatia... ziadna pokladna

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mia_mi Pozri príspevok
    nie su hotovostne vybery z banky - konatel nakupi za svoje, da blocky na zuctovanie, a az nasledne sa mu bezhotovostne preplatia... ziadna pokladna
    tak tomuto účtovaniu vôbec nerozumiem, prevod z BU s.r.o. na súkromný účet konatela účtuješ ako čo ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    šikovné a preukazné a správne.
    Pokiaľ je konateľ aj spoločník, tak využívam radšej účet 365-záväzky voči spoločníkovi /len tak mimo, na okraj/.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.