Zavrieť

Porady

Mozem byt ako spolocnik dobrovoľne nezamestnanym?

Dobry den!
Chcem sa spytat, ci podla aktualnych zakonov, mozem byt ako spolocnik a zaroven konatel sro-cky dobrovolne nezamestnanym, cize platit len do zdravotky minimalnu sumu (cca 46 EUR) ?
Mila123 áno, môžeš byť.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Nie.
    Prečo? Môžeš napísať odkaz na nejaký zákon?

    Odpoveď pre zadávateľa :
    Áno, ak si spoločník + konateľ a nepoberáš žiadny plat ani odmenu konateľa prihlásiš sa v ZP ako dobrovoľne poistená osoba.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    candyman218 Pozri príspevok
    a od kedy platí tá zmena? Lebo, čo som pozeral na odpovede aj tu aj na iných portáloch, tak odpoveď bola áno
    ÁNo, môžeš byť dobrovoľne nezamestnaným, len ako uchadzáča o zamestnanie ťa nezaevidujú.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Ospravedlňujem sa pomylila som si to automaticky s poberaním podpory v nezamestnanosti, už mám zavarené závity....

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    prečo nie? Ako konateľ nebude poberať odmenu za výkon funkcie, a nebude ani zamestnancom. Ako spoločník sa taktiež nezaeviduje ani na UP. Tak mu iné ani neostáva len sa nahlásiť v ZP ako dobrovoľne nezamestnaná osoba (samoplatiteľ) a platiť si sám ako súkromná osoba zdravotné poistenie 47,58€

    candyman218 je offline (nepripojený) candyman218

    candyman218
    a od kedy platí tá zmena? Lebo, čo som pozeral na odpovede aj tu aj na iných portáloch, tak odpoveď bola áno
    Mila123 môže byť dobrovoľne nezamestnaný

    candyman218 je offline (nepripojený) candyman218

    candyman218
    a v praxi pre mna to znamena co, ze ma nezaeviduju ako uchadzaca o zamestnanie? ako viem, ze nebudem moct byt registrovany na urade prace, ale budem musiet platit este nejake dalsie odvody statu ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    candyman218 Pozri príspevok
    a v praxi pre mna to znamena co, ze ma nezaeviduju ako uchadzaca o zamestnanie? ako viem, ze nebudem moct byt registrovany na urade prace, ale budem musiet platit este nejake dalsie odvody statu ?
    Áno, kedže si aj spoločníkom, veru nezaevidujú.

    Mozem byt ako spolocnik dobrovoľne nezamestnanym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.