Zavrieť

Porady

Cenotvorba- bagety

Chcel by som sa opytat ci sa napriklad pri cenotvorbe bagety pri ratani cistej % marze rataju naklady na jeden produkt s alebo bez dph??alebo ma opravte ak to ratam zle popripade ak mi viete poskytnut nejaky spravny vzorec.. dakujem pekne za radu

za prepokladu napr.... bageta stoji 2,5 s dph viem ze naklady su napr 0,80 s dph aky je postup na vyratanie cisteeho zisku alebo percentulanej marze resp... pracujem s cislami s alebo bez dph?
Naposledy upravil Dav : 03.09.15 at 04:29
avalik Si platitel dph?
markosito ee
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak nie si platiteľ DPH, zaujímajú Ťa len ceny s DPH a všetko, nákup, predaj, počítaš s cenou s DPH. Ak si platiteľ DPH, ceny kalkuluješ bez DPH, vstupy, výstupy, a len na konečný výpočet pripočítaš DPH.
    Ak bageta stojí 2,50 a náklady sú 0,80, rozdiel 2,50-0,80=1,70. Náklady 100% = 0,80, predajná cena 2,5, zisk 212,5%.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    markosito ci pana ta ja nerozumiem ked nesom paltcom dph ta ma dph zaujima a ked som ta ne?? prepac nechytam sa
    Gabi03 keď si platca DPH, tak DPH nie je pre teba ani výdaj, ani príjem... je to tak jednoduché
    Gabi03 ak nie si platiteľ DPH, tak ho zaujímajú ceny pri nákupe s DPH, pri predaji by sa vôbec nemala objaviť DPH
    markosito cize nie som platiitel cize budem bagetu predavat bez dph? ci jak?
    Dav Ak nie si platiteľ DPH, predstavuj si všetko ako občan pri nákupe pre rodinu.Teba nezaujíma, z čoho sa skladá cena, len výsledná suma. Zabudni na to, že DPH existuje.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nie si platitel dph, tak dph neriesis ... vsetko co nakupis pocitas do nakladov aj s dph a predavas bez dph - ak by si cenu uvadzal s dph, prislusnu sumu dph by si musel statu odviest.
    Pri kalkulovani ceny ale potrebujes viac udajov, nie len ceny surovin (bageta, syr, zelenina, sunka ...) ... potrebujes si tam zakalkulovat aj napr. prenajom stanku, energie, obalovy material, plat zamestnancov, dane, poplatky, odvody ... a az potom mozes zistovat predpokladany cisty zisk pri predaji urciteho mnozstva bagiet ... vygoogli si clanky ohladne kalkulacie nakladov.
    markosito dakujem pekne,,, takze veci co si spomenul zaratam taktiez a teda naklady pri cenotvorbe ratam s dph ak som dobre pochopil...myslim tym napr suroviny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.