Zavrieť

Porady

Predaj pozemku

Ahojte poradaci,
potrebujem pomoc s jednou vecou...je taka situacia ze sro chce predat pozemok ale nema v predmete podnikania predaj nehnutelnosti, moze predat nehnutelnost aj tak? Viete mi to prosim opriet aj o konkretne ustanovenia v zakone? Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Spoločnosť bude predávať pre ňu nepotrebný majetok , takéto obchody nemusí mať nutne v predmete činnosti (nakladá s majetkom spoločnosti). Podobne sa predávajú aj motorové vozidlá a iné ...
    Účtová osnova pamätá na takýto druh výnosu účtom 641 - Tržby z predaja dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku . Spôsob účtovania nájdeš v Postupoch účtovania .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ešte doplním, že takýto predaj sa v zmysle § 4 ods.9 Zákona o DPH nazapočítava do obratu pre účely DPH.
    (9)... Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Dakujem, ale mal som skor na mysli ci moze predat aj obycajne pozemky ktore vlastni aj bez toho aby mala takuto cinnost zapisanu v predmete podnikania....ci nepojde o nedovolene podnikanie...jednoducho jednorazovo preda pozemok, nechce vykonavat realitnu cinnost len chce predat jeden pozemok, moze?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Písala som o niečom inom ???
    Pozemok je dlhodobý majetok evidovaný na účte 031 ... majetok ako ktorýkoľvek iný , evidovaný v účtovej triede 0 - Dlhodbý majetok ....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    xBORISx Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,
    potrebujem pomoc s jednou vecou...je taka situacia ze sro chce predat pozemok ale nema v predmete podnikania predaj nehnutelnosti, moze predat nehnutelnost aj tak? Viete mi to prosim opriet aj o konkretne ustanovenia v zakone? Dakujem pekne
    xBORISx Pozri príspevok
    Ok, ja uctovnemu vyjadreniu nerozumiem Cize moze?
    To, čomu nerozumieš, je opora .

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    ok dakujem...lebo dakde som cital ze to nepatri do bezneho obchodneho styku a ze firma nemoze predat svoje pozemky ked nema v predsmete podnikania predaj nehnutelnosti...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.