Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Ja to účtujem trochu inak ako lubocka.
    Tvorba SF 527/379
    prevod z výd. účtu na účet SF 379/222
    príjem na účet SF 221/472.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubocka Chýba účet 261- peniaze na ceste. Prevod medzi účtami vždy musí ísť cez účet 261.
    anika Ale v prípade že dám predpis priamo na 472, tak mi nebude sedieť účet SF so 472 a právo to nám vyčítali kontrolóri.
    lubocka Odkiaľ to boli kontrolóri? Vždy prevod finančných prostriedkov či už hotovostných alebo bezhotovostných sa musí účtovať cez účet 261. To je väčšia chyby. Tento účet sa nikdy nesmie obchádzať. Účet 221 s 472 nemusí sedieť. To by som sa s nimi hádala.
    anika Kontrola z VÚC, a kde je to napísané, že prevod musí byť cez 261? Napríklad ak by bol účet SF v inej banke alebo na konci roka ak sa SF dá na depozit a prevod až v januári z depozitu ? Ja osobne si myslím, že lepší je predsa len tento postup, veď je to záväzok hlavnej činnosti voči soc. fondu.a SF vznikne až keď budú peniaze na účte, až potom ich môžem čerpať.
    Je to vec názoru.
      zbaliť

    lubocka je offline (nepripojený) lubocka

    lubocka
    Predpis povinného prídelu (z objemu vyplatených miezd) 527/472
    prevod na účet SF z výdavkového účtu 261/222
    Príjem na SF 221/261
    jankak18 ďakujem, tak mi to povedali aj ostatne účtovníčky
    Maryvas Vedel by mi niekto poradiť ako účtovať SF v príspevkovej organizácii, ale v prípade, že nemáme zriadený osobitný účet soc. fondu, peniaze budú v pokladni?

    Ako sa účtuje SF v RO, postup prídel do SF, odvod z miezd, predpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.