Zavrieť

Porady

predaj pozastavenej SZČO

Ahojte poraďáci,
živnostník má pozastavenú živnost k31.12.2006. Od 20.12.2006 založil s.r.o. a až teraz sa rozhodol, že chcel predať podnik SZČO s.r.o. čke. Právnička mu povedala, aby spísal majetok ku dátumu 28.2.2007 a že sa k tomuto dátumu uskutoční zmluva o predaji. Podľa mňa je to problém, keď má pozastavunú živnosť - môžete mi poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marika P je offline (nepripojený) Marika P

    Marika P
    Asi som zle vyjadrila. Celý majetok SŽČO chce predať s.r.o.čke. SZČO čo pozastavila živnosť je aj spoluzakladateľ s.r.o.

    Marika P je offline (nepripojený) Marika P

    Marika P
    Živnosť má pozastavenú od 29.12.2006 na šesť mesiacov. Chcel by celý majetok živnostníka - auto na leasing, pohľadávky, záväzky.... predať ako podnik s.r.o.čke.

    Marika P je offline (nepripojený) Marika P

    Marika P
    Ja som si myslela, že aj súbor majetku živnostníka, ktorý používa na podnikanie, sa chápe ako podnik. Nie je to tak?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Marika P Pozri príspevok
    Živnosť má pozastavenú od 29.12.2006 na šesť mesiacov. Chcel by celý majetok živnostníka - auto na leasing, pohľadávky, záväzky.... predať ako podnik s.r.o.čke.
    Môj názor na vec:
    Živnosť teda nebude obnovená do podania daňového priznania t.j. do 31.3.2007. SZČO je povinný uzavrieť účtovné knihy a upraviť základ dane podľa § 17 ods.9 podľa ods.8. zákona o dani z príjmu, tak ako keby ukončil svoju živnosť. Podľa môjho názoru môže predať celý svoj majetok /po podaní daňov.priznania/, ktorý využíval na podnikanie, ale zároveň ho bude musieť zdaniť v zmysle § 9 ods.1 písm.d) zdp v nadväznosti na uplatnenie si výdavku t.j. ZC podľa § 8 ods.5 písm.c) /§25 ods.3/.

    PS: majetok by som predávala po podaní daňového priznania napr. 1.4.2007.

    Marika P je offline (nepripojený) Marika P

    Marika P
    Ďakujem za rady. Dúfam, že nejako z toho vymotám a pre istotu zavolám tej právničke, ako to myslela s tým predajom podniku

    Marika P je offline (nepripojený) Marika P

    Marika P
    Akurát som s ňou volala a ona mi povedala, že predaj podniku živnostníka s.r.o.čke je možný aj keď má pozastavenú živnosť. Po tomto predaji len ohlásia na živnostenskom úrade zrušenie živnosti.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Marika P Pozri príspevok
    Ďakujem za rady. Dúfam, že nejako z toho vymotám a pre istotu zavolám tej právničke, ako to myslela s tým predajom podniku
    Myslela to asi takto: Jedna z foriem transformácie FO na s.r.o. je - založiť s.r.o. a následne predať podnik fyzickej osoby do s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.