Zavrieť

Porady

Majiteľ auta.

Kúpil som auto na úver. Tvrdili mi,že budem výhradným majiteľom auta. Kedže bývam v inom okrese chcel by som ponechať pôvodné značky. Stačí keby som auto predal synovi/býva v tom pôvodnom okrese/,a či vôbec môžem predať auto kým nemám vyplatený úver. Syn súhlasí aby auto vlastnil on.Ď
6 komentárov     zbaliť
vicktor "Tvrdili mi..." - a co sa pise v dokladoch?
Predpokladam ze uverujuca institucia dala do zmluvy odstavec o nepredavani auta - skontroluj.
sils ok.skontrolujem
sils Skontrolované.Je tam klauzula o"majiteľom auta sa stanem ak splatím úver" len keď spravím tú zmluvu so synom o tom,že všetky záväzky prejdú naňho či policajti nebudú mať komenty. Aj keď známi policajt by to mohol urovnať?
vicktor Majitelom sa stanes az po tom co splatis uver. Tak ako chces predat co nevlastnis? Takto mozes synovi predat aj Areal snov na Strbskom plese.
sils Špekuloval som aj o tom či by sa dalo dohodnúť s leasingovkou alebo s poskytovatelom úveru na nejakej dohode. Čo myslíš? schodná cesta?
buchač sils (Včera 22:30) Špekuloval som aj o tom či by sa dalo dohodnúť s leasingovkou alebo s poskytovatelom úveru na nejakej dohode. Čo myslíš? schodná cesta?
======================
Nešpekuluj !

Dohoda s leasingovou a úverovou spoločnosťou je predsa jediná schodná cesta.
Ani známych na polícii nebudeš potrebovať. Veď aj ten musí do systému nahodiť patričné údaje a nie niečo povymýšľané.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    v prvom rade pozri zmluvu o uvere a zabezpecovacie pravo k uveru
    sils ok.pozriem Je tam klauzula o tom že majiteľom auta sa stanem až keď úver bude splatený. Či sa to dá tou druhou zmluvou nejak obísť?

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Samozrejme vsetko by si mal mat uvedene v zmluve. Ak aj nie - tu je zopar voditok:

    Vlastnis technicky preukaz od auta ? Nemyslim tym "malé" osvedcenie - kartičku. Ak ano na zadnej strane mas napisane kto je majitel resp. drzitel vozidla. Ak si tam uvedeny ty- tak si ty majitelom.

    Avsak aj ked si majitelom mozes mat koli uveru obmedzene prava na prevod vlastnickych prav k vozidlu - ako keby si rucil vozidlom. V tom pripade by si mal mat zmluvu o zaloznom prave k osobnemu mot.vozidlu a ta za zvykne registrovat v Notarskom centralnom registri zaloznych prav. Ak by si aj chcel vykonat prevod drzby vozidla na ineho - dopravny inspektorat prevod nevykona bez zrusenia tohoto zapisu.
    sils Ďík za túto radu. Veľký techničák ešte nemám. Na register notársky sa pozriem,ak sa mi podarí tam dostať. Ale či sa dá urobiť so synom zmluva o nadobudnutí auta so všetkými povinnosťami voči lízingovke/banke/?
    sils Pozrel som u notárov.Zatiaľ není záznam. Ale môže byť až keď dostanem velký techničák.Zatiaľ počkám toľko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.