Zavrieť

Porady

Študijno-odborná cesta

Podnikateľ - lekár má faktúru z cestovnej kancelárie vystavenú ako študijno-odborná cesta do zahraničia. V podstate sa jedná o dovolenku. Vo faktúre je zahrnutá doprava, letenka, strava, ubytovanie a pod. Podnikateľ trvá na tom, aby som dala do nákladov celú výšku faktúry, vraj v cestovnej kancelárii ho presvedčili o tom, že takto vystavená faktúra je v poriadku a môže byť uplatnená v plnej výške. Mne sa to vôbec nezdá.... Prosím, poraďte mi!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Študijno-odborný zájazd je daňovo uznateľný. On bude vysvetľovať a obhajovať sa pred daňovou kontrolou, čo sa za tým skrývalo. Už aj ja som zaúčtoval takýto seminár na Kube.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jaja37 Pozri príspevok
    Podnikateľ - lekár má faktúru z cestovnej kancelárie vystavenú ako študijno-odborná cesta do zahraničia. V podstate sa jedná o dovolenku. Vo faktúre je zahrnutá doprava, letenka, strava, ubytovanie a pod. Podnikateľ trvá na tom, aby som dala do nákladov celú výšku faktúry, vraj v cestovnej kancelárii ho presvedčili o tom, že takto vystavená faktúra je v poriadku a môže byť uplatnená v plnej výške. Mne sa to vôbec nezdá.... Prosím, poraďte mi!!!
    V podstate si si odpovedala sama, že sa jedná o dovolenku. Nestačí len text na faktúre z cestovky. Pri daňovej kontrole musí lekár preukázať, že sa jedná o výdavok v zmysle zákona o dani z príjmu :

    - daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, ak tento zákon neustanovuje inak.

    ------
    Veronika

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Cestovky a organizátori podobných akcií s obľubou presviedčajú o daňovej uznateľnosti nimi predávaného produktu. A potom si človek veľakrát pripadá pred klientom ako blbec...
    Pokiaľ odborná časť programu vyslovene korešponduje s praxou lekára, nevidím dôvod to nezaúčtovať.
    Ale ak nie sú rozpísané náklady zvlášť na odbornú a zvlášť na "mimoodbornú" časť pobytu, tak jednoznačne delíme celkovú faktúru na daňové a nedaňové výdavky (napr. odborná časť 2 dni z celkového počtu 8 dní, tak 25% daňové, 75% nedaňové výdavky).

    jaja37 je offline (nepripojený) jaja37

    jaja37
    Veľmi pekne ďakujem za všetky rady, porada je super! Len teraz zase neviem, čo mám urobiť, asi mu to dám naozaj celé do nákladov, lebo vraj budem mať k faktúre priložený presný denný program "dovolenky", teda vlastne študijného pobytu.

    Študijno-odborná cesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.