Zavrieť

Porady

Je spoluvlastník oprávnenou osobou podľa § 18 ods. 7 vyhlášky č. 490/2004 Z.z. pre vyhotovenie kopie znaleckého posudku znalcom?

Jeden z troch spoluvlastníkov si nechal vyhotoviť znalecký posudok za účelom vyspriadania podielového spoluvlastníctva. Odmieta posudok predložiť ostatným spoluvlastníkom nehnuteľnosti. Majú títo spoluvlastníci právo požadovať od znalca v zmysle § 18 ods. 7 vyhlášky č. 490/2004 Z.z. kópiu znaleckého posudku?

(7) Kópiu znaleckého úkonu vyhotoví znalec na žiadosť zadávateľa alebo inej oprávnenej osoby. Za vyhotovenie kópie patrí len náhrada nákladov.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 na mieste spoluvlastnika si dam urobit vlastny znalecky posudok, od ineho znslca
buchač ivka, no hej...od iného znalca.
Sa Ti ľahko hovorí.
Ale si predstav, že koľko by musel zaplatiť za vlastný - nový posudok.
Takto si to predstavuje, že zaplatí len nejaké šušne za kópiu a má vystaráno.

Ale inak ?
Podľa mňa nie je oprávnenou osobou.
ivka70 ja si tiez myslim, ze nie je, ake rozhodne by som sa spoluvlastnikom nedala takto manipulovat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nie, nie je.
    Ale ak to dospeje na súd, tak ako účastník konania si budeš môcť vyhotoviť kópiu zo spisu.
    Oprávnenou osobou je zadávateľ, Ministerstvo spravodlivosti SR, niektoré orgány verejnej moci.

    Je spoluvlastník oprávnenou osobou podľa § 18 ods. 7 vyhlášky č. 490/2004 Z.z. pre vyhotovenie kopie znaleckého posudku znalcom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.