Zavrieť

Porady

PN a nemocenské v nezamestnanosti

Zdravím , prosím Vás, potrebovala by som poradiť. Pracovala som cca 4 roky, od 1.6.2016 som nezamestnaná /poberám dávku v nezamestnanosti/. Od 25.9. 2016 do 11.10. 2016 som bola zamestnaná na dohodu na pravidelnom príjme a stále som evidovaná na úrade práce. Dňa 20.10. 2016 mám íst na operáciu a určite budem dlhšie na PN. Moja otázka znie, či budem počas PN dostávať nemocenské? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nebudes, lebo namas aktualne nemocenske poistenie a nebudes ani v ochrannej dobe.
    Mohla by si sa ale den-dva pred nastupom na operaciu dobrovolne poistit, zaplatit si poistenie na tie dni a potom by ti vznikol narok na nemocenske davky ,ale len z minima. Poistit sa da len na cely balik poistenia.
    Pocas PN by sa prerusilo poberanie podpory v nezamestnanosti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mišut Ďakujem za odpoveď....a ešte sa opýtam, tým že som bola zamestnaná na dohodu tak som si platila nemocenské poistenie, nevzťahuje sa ochranná doba aj na to?
    veronikasad Ochranná doba je len 7 kal.dni
    Mišut Ďakujem. Čiže čisto teoreticky, keby som sa preobjednala na operáciu napr. na 17.10. tak mám nárok na nemocenské?
    veronikasad Mala by si nárok na nemocenské z ochranné doby ale veľmi nízke. Výhodnejšie je pre teba tak ako píše Ivka prihlásiť sa aspoň deň pred operáciou na celý balík dobr.poistenia. dostaneš nemocenské z výmer.zakladu 429€, len sa nezabudni v posledný deň PN z dobr.poistenia odhlásiť a zaplatiť poistné za jeden deň poistenia
    Mišut Ďakujem za vysvetlenie. Ja som si myslela, že tým že budem zamestnaná na dohodu menej ako 90 dni a zároveň počas dohody prispievam na nemocenské poistenie, tak sa mi bude počítať priemer na PN z predchádzajúceho roka.
      zbaliť

    PN a nemocenské v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.