Zavrieť

Porady

Dlh zomrelého vlastníka bytu voči SVB

Poradi niekto ako postupovať, keď vlatníčka bytu dlhovala SVB 1200 € a to bez zmluvnej pokuty 0,20 € denne !!! Pred mesiacom však zomrela. Upomienka na doručiteľa sa nám vrátila ešte počas jej života a dlh zostal v nedohľadne... Dokonca som zistil že okrem záložného práva na byt voči ostatným vl. bytov má v ťarchách na katastri založený byt aj voči SLSP. Má jedného dediča - nemajetného syna, ktorý nám ani nenahlásil kde sa pohybuje ...
Ďakujem. flodur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ano, to je vždy riziko veriteľa. Dlhy treba riešiť včas. Štát u nás niekedy neručí ani za svoje dlhy.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Treba dlh prihlásiť do dedičstva. Teraz sú vašimi dlžníkmi potenciálni dedičia. Ak by aj dlh predával exekútor, bude vás mať z čoho vyplatiť. Samozrejme pýtajte aj platby za obdobie, keď tam nik nebýva.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mňa by zaujímalo, som zvedavá, čo sa stane ak majetok nebude stačiť na pokrytie dlhov po nebohej? kto znáša takéto riziko? SVB?

    Dlh zomrelého vlastníka bytu voči SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.