Zavrieť

Porady

Poskytovanie údajov

Som povinná predložiť polícii doklad o vyplatenej mzde zamestnanca ?
Nedostala som žiadnu žiadosť ani nič podobné, jednoducho si príde a žiada predložiť tieto údaje. Nie je to v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov? Je policajt povinný mi povedať na čo mu to je, prípadne dať písomnú žiadosť? Poraďte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    Jednoznačne potrebuješ žiadosť, ktorú vydá súd, alebo aspóň vyšetrovateľ. Ja viem, zostávame zaskočení podobnými požiadavkami a vyhovieme, pretože je to POLICAJT, ale nie, nemá na to nárok.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    A na čo si pýtal policajt doklad o vyplatenej mzde? Predsa ti to musel povedať nie?

    Ja som mala podobný prípad, preto sa pýtam.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Jana2004
    Jednoznačne potrebuješ žiadosť, ktorú vydá súd, alebo aspóň vyšetrovateľ. Ja viem, zostávame zaskočení podobnými požiadavkami a vyhovieme, pretože je to POLICAJT, ale nie, nemá na to nárok.
    Dnes funguje tzv. skrátené vyšetrovanie - žiadosti o výške príjmu väčšinou žiadajú oni a to napr. z dôvodu posúdenia osoby páchateľa, resp. človeka, ktorý má problém so zákonom...

    Oni musia dať samozrejme žiadosť a to, že ju niekomu nedajú, sa mi nechce veriť, lebo je nevyhnutnou súčasťou spisu...

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Osobne som s ním nehovorila, no keď prišiel, doniesol žiadosť. Takže je to OK. Pýtala som sa preto, či môžem od neho niečo žiadať. Je fajn, keď človek vie, na čo má právo - aby si iní nedovoľovali.
    Ďakujem sa odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.