Zavrieť

Porady

Zrusenie zivnosti - ako postupovat?

Dobry den,

chcem sa opytat ako mam postupovat pri zruseni zivnosti v pripade, ak som platca DPH a navyse som zamestnaval ludi na dohodu o pracovnej cinnosti. Viem ze sa to tu uz riesilo, ale nikde som nenasiel ucelene informacie.

Pojdem teda na Zivnostensky urad - co vsetko treba k zruseniu zivnosti?

Musim ist aj na Danovy urad? Ake doklady potrebujem? (pripominam ze som DPH-ckar)

Ake dalsie urady musim navstivit? (Socialna, Zdravotna poistovna) Ake doklady tam potrebujem?

Nakoniec zrusim ucet. Este nieco?

Vdaka a pekne sviatky!

Majo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    majo10 Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcem sa opytat ako mam postupovat pri zruseni zivnosti v pripade, ak som platca DPH a navyse som zamestnaval ludi na dohodu o pracovnej cinnosti. Viem ze sa to tu uz riesilo, ale nikde som nenasiel ucelene informacie.

    Pojdem teda na Zivnostensky urad - co vsetko treba k zruseniu zivnosti? - nič iba seba a preukaz totožnosti

    Musim ist aj na Danovy urad? Ake doklady potrebujem? (pripominam ze som DPH-ckar) Oznámenie o zrušení podnikania môžeš realizovať cez JKM. DÚ Ti určí posledné zdaňovacie obdobie /aj keď ukončíš podnikanie ho musíš dodržať/

    Ake dalsie urady musim navstivit? (Socialna, Zdravotna poistovna) Ake doklady tam potrebujem? SP - áno - potrebuješ kópiu ukončenia živnosti, na zdravotke Ťa odhlásia cez JKM.

    Nakoniec zrusim ucet. Este nieco? Môžeš, nemusíš zrušiť účet

    Vdaka a pekne sviatky!

    Majo

    Krásne Vianoce ! Odpovede sú v texte

    majo10 je offline (nepripojený) majo10

    majo10
    Dakujem Economic!

    Kde najdem tie JKM? Je to toto?: http://www.minv.sk/?kontakty-na-jkm-v-sr

    JKM - musi to byt v okrese kde mam vedenu zivnost, alebo mozem hocikde na Slovensku?

    Takze jediny doklad potrebujem kopiu ukoncenia zivnosti? S tym si vystacim vsade?

    Dakujem, Majo

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    majo10 Pozri príspevok
    Dakujem Economic!

    Kde najdem tie JKM? Je to toto?: http://www.minv.sk/?kontakty-na-jkm-v-sr áno

    JKM - musi to byt v okrese kde mam vedenu zivnost, alebo mozem hocikde na Slovensku?

    JKM sú zriadené na živnostenských úradoch, niekde tomu hovoria klientska zóna /aj keď podľa mňa to nie je správne/ Tvoj živnostenský úrad je príslušný ten, kde máš trvalý pobyt.

    Takze jediny doklad potrebujem kopiu ukoncenia zivnosti? S tym si vystacim vsade? Presne tak.

    Dakujem, Majo
    Tak ako píše Mila, ešte potom vrátiš kartičky.....

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Mila123 Pozri príspevok
    a ešte musíš vrátiť kartičku s IČ DPH a DIČ-om......
    Vďaka.... na tie som skoro zabudla...

    Zrusenie zivnosti - ako postupovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.