Zavrieť

Porady

Orezová cesta v Adobe Illustrator CS6

Dobrý deň,
potrebujem dať vytalčiť nalepky v kruhovom tvare. Nálepky mám navrhnuté, ale neviem ako k nim spraviť orezové značky aby v tlačiarni vedeli, že to treba orezať v kruhovom tvare. Ak by mi niekto vedel pomôcť bol by som veľmi vďačný.
Prikladám aj originál dokumentu v AI.
Vopred ďakujem.

http://www.filedropper.com/naturalbokfat
Naposledy upravil Al1enk0 : 02.02.16 at 15:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Orezové značky sa robia do štvorca v prípade kruhového objektu, ktorý je umiestnený v strede. Finálny kruhový výrobok sa následne vysekáva na vysekávacom nástroji, ktorý má priemer daného produktu. Tento nástroj je treba vyrobiť na zákazku v prípade, ak je priemer netypický, tj, tlačiareň ním nedisponuje.
    Al1enk0 No potrebujem konkrétne kruh a elipsu. Netreba teda vytvoriť okolo nich akési orezové cesty? Neviem akým štýlom to vyrezávajú ale nálepky mi dodávajú v kotúčoch. Predtým mi tie kruhové kruhové nálepky robil grafik a nebol problém s tým.
    faro1 To, že ti samolepky dodávajú v kotúčoch znamená, že nepotrebujú orezové značky, ale tzv. stop značky. Je to značka, pomocou ktorej sa zvolí krok potlačového stroja v jednotlivých operáciach. Najjednoduchšie je informovať sa u potenciálneho výrobcu. Zvyčajne stačí poslať návrh a ostatné si výrobca prispôsobí podľa stroja.

    Orezová cesta v Adobe Illustrator CS6

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.