Zavrieť

Porady

Zasielať faktúru e-mailom

Chcem si otvoriť e-shop s elektronikou a mať aj kamennú predajňu a keď si nekto objedná z e-shopu tovar mohol by som zasielať fkatúru e-mailom ako to robia mall.sk a hej.sk?


Musím mať elektornicky podpis od NBÚ?


Či stačí normálna faktúra bez elektronického podpisu, keď pošlem zákazníkovi?

A keď zákazník zaplatí za tovar vopred na môj účet, tak mu pošlem ešte zálohovú faktúru, tiež bez elektronického podpisu.

Chcem to tak robiť preto, aby sa zrýchlil proces dodania tovaru od môjho dodávateľa z veľkoskladu.


Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karfiol je offline (nepripojený) karfiol

    karfiol
    Danovy doklad Vam zasielame aj v prilohe tohto e-mailu. Prosime Vas, aby ste si doklad odlozili.

    Danovy doklad v elektronickej forme je podľa Zakona o uctovnictve c. 431/2002 zo dna 18. júna 2002, § 32 "Preukazatelnost uctovneho zaznamu" pravoplatnym danovym dokladom.

    Mozno prestudovanie tohto pomoze. Mal som to v maily s fakturou.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Fakturu posielat emailom mozes.

    Zaruceny elektronicky podpis nepotrebujes.

    Do pdf-ka s fakturou vkladaj aj obrazok zoskenovaneho razitka a podpisu.

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Čo myslíte, budú to chcieť moji dodávatelia (veľkosklady) robiť tak, že budú pre mojich zákazníkov posielať balíky bez vloženej faktúry v balíku?

    A ja potom zákazníkovi pošlem dodatočne poštou faktúru alebo e-mailom ako som už spomínal.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    dropshipping?
    nemyslim, ze dodavatel bude balit do zasielok tvoje faktury, najjednoduchsi sposob je, ze im fakturu zasles elektronicky

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Skusenosti s narodom slovenskym mam take, ze to chce aj v tlacenej podobe. Casto preto posielam mailom aj postou.

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    tak nech si to vytlačia.
    Mne príde el. faktúra a tú si vytlačím.

    Ešte by som spravil to, že registorvaný by mali faktúry v systéme a keby niečo, by na ne odkazovali.

    Zasielať faktúru e-mailom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.