Zavrieť

Porady

splnomocnenie na auto z ČESKA

zdravim chcem si kupit auto z ciech ale nechcem ho prepisat .budem jazdiť na ceských spz. len si chcem vybaviť splnomocnenie.. viete mi poradiť ako ho vybavím kde a ským ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Takze zaplatis za vozidlo avsak toto nebude oficialne tvoje - pretoze majitel v CR ho neodhlasi......takze das peniaze za nieco co "de jure" nebude tvoje. Budes si platit zakonnu poistku v CR a budes tam chodit aj na emisnu a STK. Pravdepodobne si budes platit aj poistku na to ked naburas autom v zahranici - kedze nebude registrovane v SR. A ked nastane nejaka skodova udalost budes vseko vybavovat s tym co je majitelom v technicaku - cize v CR a budes jednat aj s CR poistovnami. No parada......a to na co je dobre ?

    Spolnomocnenie si napises sam kde uvedes vsetky svoje osobne udaje a aj udaje tomu co ti vozidlo pozical - podpis overis u notara.
    Naposledy upravil dmc : 15.05.13 at 08:02
    wrah706 takže mi staci vypísať iba to splnomocnenie a možem na aute ísť domov ? a potvrdit ho mozem už aj doma na svk u notára ?????? či to musím spraviť ešte v CZ

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    A splnomocnenie potrebuješ na čo? Aby si mohol používať vlastné vozidlo? Pokiaľ ho ideš kúpiť (= zaplatíš zaň a bude tvoje), plne ti stačí kúpno-predajná zmluva k vozidlu.

    Vlastnícke právo k automobilu nevzniká na základe zápisu do evidencie motorových vozidiel, ale prevodom vlastnického práva, tzn. okamžikom stanoveným v zmluve (konkrétny dátum, úhrada kúpnej ceny, atď...)

    Pozor však na povinnosť do 15 dní od nadobudnutia prihlásiť vozidlo do evidencie!

    Z toho vyplýva, že de facto nemôžeš jazdiť na českých značkách, pokiaľ si slovák, nemáš v ČR trvalý pobyt a máš vozidlo vo vlastníctve.

    Ak by si sa nakoniec rozhodlo spisovať akékoľvek nezmyselné splomocnenie, najlacnejšie ťa to výjde v ČR.
    Fuguje tam totiž CzechPOINT (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminá) - kontaktné miesto verejnej správy, ktoré je zriadené aj na takmer každej českej pošte.
    Právoplatné overenie podpisu (na základe medzinárodnej zmluvy platné aj v SR) stojí 30,- Kč (cca 1,20 €)
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wrah706 ale vozidlo bude písane na českého majitela a ja budem iba splnomocniteľ. chces povedať že musím mať trvaly resp. prechodný pobyt v čechách ak chcem na nom jazdiť na slovensku ? vozidlo je evidované v čechách má platnu stk aj ek
    blavaciko Nepochopil si. Je úplne jedno, na koho je vozidlo písané. Doležité je, komu skutočne patrí. Ten ho MUSÍ zaevidovať na slovensku
    wrah706 ale ako je možné že mi povie slovák že jazdi na slovensku na aute ktopre má české spz ??? a jazdí tak isto na splnomocnenie.!
    blavaciko dôležité je, či je auto jeho. pokiaľ je jeho (kúpil a zaplatil) mal by ho prepísať. Žiadne "jazdenie na splnomocnenie" zákon nepozná.
    wrah706 ta si kúpim auto od čecha.. bude moje ale v techničáku bude jeho meno nebude tam moje meno...prečo na nom nemožem jazdit ???
    blavaciko nikto nevraví, že na ňom nemôžeš jazdiť. to samozrejme môžeš, veď auto je tvoje
    wrah706 a nie je tam žiadne ale ??? no a pán X z ciech mi vypíše splnomocnenie na jazdu jeho autom a budem na nom jazdiť či ???
    blavaciko pán X z čiech ti nemôže napísať splnomocnenie na riadenie auta, ktoré nie je jeho.
      zbaliť

    splnomocnenie na auto z ČESKA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.