Zavrieť

Porady

Obdobie fakturacie prerusena registraciou DPH

Ahojte poradaci, mohla by som vas poprosit o radu? Kedze v teme registracia DPH nikto nereaguje skusila som zalozit novu temu.
Manzel vedie jednoduche uctovnictvo. Od 1.2.09 je dobrovolnym platcom DPH
Fakturuje odpracovane hodiny vzdy po 2 tyzdnoch. Ked bude fakturovat obdobie od 26.1 do 8.2, tak ma toto obdobie rozdelit na dve faktury, z ktorych bude prva do 31.1 bez dane a druha do 8.2 s DPH, alebo moze cele obdobie vyfakturovat v jednej fakture a datum vzniku danovej povinnosti bude 8.2 a bude zahrnovat aj obdobie odpracovane v januari, ked este nebol platcom. A len pre ujasnenie v jednoduchodm ucte je danova povinnost ked DPH vyfakturujem a ked mi fakturu uhradia, tak je to pre mna len prijmom z hladiska dane z prijmu, a ked mam prijatu fakturu, tak datum zdanitelneho plnenia je pre mna dolezity z hladiska DPH a ked ju zaplatim, tak je to pre mna vydaj ovplyvnujuci dan z prijmov,alebo sa ako uplny zaciatocnik s DPH mylim?
Velmi pekne dakujem vsetkym za odpovede a nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

    kubkokubko
    Poradaci, nikto mi teda neviete poradit? A mohli by ste mi aspon poradit, kde by mi mohli vediet poradit? Vdaka

    Obdobie fakturacie prerusena registraciou DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.