Zavrieť

Porady

Odcestovanie počas PN

dobrý deň. Chcem sa opýtať, Ak som bol na PN a počas som odcestoval, nedošla mi kontrola a po čase sa zamestnávateľ dozvie , môže ma nejak sankciovať? ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 23.01.14 at 08:28
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Počas PN-ky si povinný dodržiavať liečebný režim. Celodenné vychádzky asi od lekára povolené nemáš ...
Koľko trvala PN - viac ako 10 dní ? Ide o dlhodobejšie odcestovanie ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
spoko80 spoko80

spoko80 je offline (nepripojený) spoko80

áno PN trvá viac ako 30 dní a odcestovanie je 8 dní.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

spoko80
áno PN trvá viac ako 30 dní a odcestovanie je 8 dní.
Ak sa zamestnávatel o tvojej neprítomnosti počas tohto obdobia dozvie, môže požiadať o vykonanie kontroly dodržiavania lieč.režimu kontrolorov SP. Nemám skúsenosť, či sa dá riešiť aj niečo spätne = spätné ukončenie PN-ky.
0 0
spoko80 spoko80

spoko80 je offline (nepripojený) spoko80

No ale mne sa jedna či po PN ak po čase sa dozvie že som bol odcestovany či to vie nejak potrestať. Alebo mi prave nemôže nič kedže ma je to už po Pn
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Nedodrzanie liecebneho rezimu pocas PN je porusenie prac. discipliny. Takze ak zamestnavatel aj neskor bude vediet dokazat, ze si sa pocas PN zdrzoval v zahranici a nemal si povolenie od lekara na zmenu pobytu pocas PN, tak z toho moze vyvodit zakonne nasledky (pisomne upozornenie az pripadne skoncenie PP)
0 0
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
... takže žiadne fotky z dovolenky na FB
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Môžet ťa sankcionovať ešte rok po tom, čo si počas PN odcestoval.

Zákonník práce

§ 63 Výpoveď daná zamestnávateľom
(4) Pre porušenie pracovnej disciplíny alebo z dôvodu, pre ktorý možno okamžite skončiť pracovný pomer, môže dať za
mestnávateľ zamestnancovi výpoveď iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode výpovede dozvedel, a pre porušenie pracovnej disciplíny v cudzine aj do dvoch mesiacov po jeho návrate z cudziny, najneskôr vždy do jedného roka odo dňa, keď dôvod výpovede vznikol.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

zamestnanec alebo študent môže odcestovať do miesta svojho bydliska
musí to ale hneď oznámiť lekárovi, ktorý ho vypisuje na PN
iné cestovanie neprichádza do úvahy, jedine na lekárske kontroly, čo je tiež potrebné preukázať kontrole
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať