Zavrieť

Porady

Odcestovanie zo Slovenska na N rokov

Zdravim vsetkych.
Mam znameho, ktory pre mna z nejasneho dovodu chce odist niekam do zahranicia minimalne na rok. Moj nazor: je to zbytocny a neuvazeny krok, ale kedze ja osobne som okrem CR v zahranicini dlhsie nikde nebol, tak neviem ako agrumentovat...
V tejto teme nechcem hladat nejake "pre a proti odcestovaniu", ale jednoducho ma zaujima nasledujuca (uplne hypoteticka) situacia:
Chcem odist na 2 roky do krajiny EU. V SR pracu ukoncim (podam vypoved) a pracu v zahranici nemam ziadnu - jednoducho odidem s tym, ze "skusim stastie".... Zda mi to ako brutalne zlozita vec a co treba spravit s nasledujucim (netreba odpovedat "zlozito", kedze tu ide len o moju - nazvem to - zvedavost ):
  1. Co zdravotna poistovna?
  2. Co lekari, ktorych navstevujem? Vseobecny lekar, zubar a ocny?
  3. Co danove priznanie?
  4. Moze sa vyskutnut nejaky dovod ze budem nuteny sa vratit do SR? ..myslim tym, ze si v zahranici najdem pracu - je potrebne toto niekde dokladovat?
  5. Ako je to s dochodkom? Ked chcem urcite dochodok prezit v SR a v zahranici by som pracoval tie 2 roky - rata sa mi to odpracovanych rokov?
  6. Co budem v SR platit aj ked odcestujem? Napada ma, ze ked mam auto tak PZP...ano?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Odcestovanie zo Slovenska na N rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.