Zavrieť

Porady

DPH - čiastočná úhrada

Ahojte poraďací, prosím o radu,
na základe zmluvy (2.261.000,- Sk vrátane DPH) sme v auguste uhradili zálohovú faktúru (prišla v auguste aj zúčtovacia faktúra) 1.000.000,- Sk. 31.11.2008 sme dostali faktúru na 1.261.000,- Sk, splatnú 10.12.2008 - plnenie bolo v 11. mesiaci. Na základe rozhodnutia vedenia mám neuhradiť z tejto sumy 261.000,- Sk za nedorobky, uhradiť to mám až po ich odstránení.
Prosím Vás poraďte kedy a z akej sumy mám odviesť DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    súdiac z tvojho príspevku :
    1 000 000,- Sk ste uhradili v auguste, ak ste mali fakturu na platbu 1 000 000,- sk do dňa podania dp za mesiac august mohli ste si v aiguste odpočítať 159 663,90 Sk.
    ak ďalšia faktura prišla v novembri za zvyšok 1 261 000,- sk a táto faktura má všetky náležitosti pre odpočítanie dane uvedené v § 49 a 51 zákona o dph, môžeš si v novembri odpočítať dph z celej sumy 1 261 000,-sk t.j.
    201 336,10 sk
    skutočnosť, že nevyplatíte 261 000,- sk nemá vplyv na odpočítanie dane
    ty sa pýtaš na odvod dane???, pochopila som však, že v tvojom prípade sa jedná o odpočítanie dane

    DPH - čiastočná úhrada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.