Zavrieť

Porady

Predaj/obmena auta, na ktory bol poskytnuty prispevok po 4 rokoch

Ahojte, chcem sa opytat ci prakticky mozem predat auto, na ktore mi bol poskytnuty prispevok na kupu OMV pred 4 rokmi a zaobstarat si nove, pokial nepoziadam o novy prispevok. Potreboval by som ho vymenit za praktickejsie/vacsie/novsie, avsak uz za peniaze z vlastneho (bez ziadosti o prispevok). Moze mi prist UPSVaR nejakym sposobom na to, ze som auto predal ak sa sam nenahlasim po predaji a prepise auta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Myslim, ze je to az na 7 rokov, mozu prist kontrolovat, ako kompenzaciu pouzivas, kontroluju aj osobnu asistenciu, opatrovanie, tak mozu aj toto.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michal2806 Ano, to viem, ze az na 7 rokov. Zatial som nikdy nepocul o takomto type kontroly, posudkova komisia apod. ma caka az o 5 rokov ,cize hlboko po tych 7 rokoch od kupy.
    alaya1 nie je to posudkova komisia, ale kontrola pracovnicky z UP. V dokladoch mas asi presne definovane, co mas dodrziavat. Inak, ak ti na to pridu, budes musiet prispevok- ci jeho cast vratit.
    michal2806 Chapem, dakujem. Cize plati, ze pouzivat auto na prevoz minimalne 2x tyzdenne, nepredat 7 rokov od poskytnutia prispevku, apod.
    Vdaka.
    alaya1 ako je uvedene v rozhodnuti.
      zbaliť
    Richard 10.04.14 09:13 priradil do Porady

    Predaj/obmena auta, na ktory bol poskytnuty prispevok po 4 rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.