Zavrieť

Porady

vzor "uznania dlhu"

našla som http://uznanie-dlhu.sk/uznanie-dlhu/vzor-523
môžem použiť? .. a tiež by ma zaujímalo, či tam musí byť uvedený aj rozhodcovský súd ? (s adresou - čo ak zmenia? ) - a dobré je dať tam nejaký vhodný podľa miesta bydliska?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    JUDr. Jana Bednárová, advokátka
    A pripadne si pozrite aj uznanie zavazku v pripade vzniku pohladavky z obchodnopravnych vztahov. Rozhodcovsky sud nemusi byt. Vzor moze byt.

    Ak niekto uzná písomne, že zaplatí svoj dlh určený čo do dôvodu aj výšky, predpokladá sa, že dlh v čase uznania trval. Pri premlčanom dlhu má také uznanie tento právny následok, len ak ten, kto dlh uznal, vedel o jeho premlčaní.
    este doporucujem pozriet
    §110
    1) Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. Ak právo dlžník písomne uznal čo do dôvodu i výšky, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď k uznaniu došlo; ak bola však v uznaní uvedená lehota na plnenie, plynie premlčacia doba od uplynutia tejto lehoty.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    - nie som právnik, ale:
    -podľa mňa to uznanie dlhu je postačujúce
    - určite by som tam nedávala klauzulu o rozhodcovskom súde. Nikdy nevieš, ako rozhodne a voči jeho rozhodnutiu nie je možnosť žiadneho odvolania
    - banky a rôzne súkromné spoločnosti, majú vo svojich zmluvách klauzulu o tom, že prípadné spory sa budú rozhodovať pred stanoveným rozhodcovským súdom - radšej bez komentára, prečo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.