Zavrieť

Porady

Nárok na podporu v nezamestnanosti popri čiastočnom ID

Ahojte, mala by som na vás otázku. Človek pracuje 15 rokov kontinuálne a minulý rok mu bol priznaný čiastočný ID - 55%, avšak pracuje naďalej. Ak by ostal bez práce, má nárok na plnú podporu - dávku v nezamestnanosti alebo bude podpora krátená o sumu, ktorú už dostáva vo forme inej dávky od štátu - ID? Viem, že plný ID dôchodca nemá nárok na podporu, len otázkou je, či čiastočný má nárok na plnú dávku v nezamestnanosti. Ďakujem krásne za vaše rady.
Lenka
3 komentárov     zbaliť
Negoce nikdy sa PvN nekráti ak je v evidencii nezamestnaných plných 6 mesiacov....
ak by bol v evidencii aspoň 3 mesiace, nájde si novú prácu má možnosť do 2, rokoch požiadať SP o výplatu "nespotrebovanej podpory", tá sa potom vypláca v 50% podiele
veronikasad Pýta sa, či jej ID odpočítajú z dávky v nezamestnanosti.
Negoce Veronika, ja chápem význam jeho otázky, preto som dala odpoveď v akom prípade sa nevyplatí plná suma podpory (moja odpoveď celkom nekopíruje priamu otázku)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano.
    Kym nema invaliditu nd 70%, ma narok na podporu v nezamestnanosti ,ak splna podmienky jej priznania ako kazdy iny evidovany na UP.
    Naposledy upravil ivka70 : 16.06.23 at 06:01
    Leniqa Dakujem

    Nárok na podporu v nezamestnanosti popri čiastočnom ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.