Zavrieť

Porady

Prihlásenie a storno-súrne prosím

Mám problém:
zamestnanec mal nastúpiť 28.3.2005(o čom bola spísaná aj pracovná zmluva) ale neprišiel. Ja som tým pádom neposielal smsku o začatí práce a škrtol som pracovnú zmluvu.

Zamestnanec sa objavil 30.3.2005 a doniesol výpoveď?! Zároveň ma žiada o vyplatenie mzdy za 28.3.-29.3. z dovodu, on chcel robiť ale nemohol ma nikde zastihnúť, tj. ja som mu mal zabezpečiť prácu a keď nie, vyplatiť mu aspoň 60% mzdy.

Teraz som sa dozvedel, že to bola chyba, ja som mal poslať sms alebo fax a potom som mal urobiť zrušenie registrácie. To je riadna hlúposť, je to tak?

Aké by mohli byť sankcie za tento "prečin". Má nárok zamestnanec na niečo v tomto prípade.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tak bol v práci, alebo nebol. Nastúpil ,nenastúpil?
    Ak si ho prihlásil sms a tú si nepotvrdil cez RLFO, nie je prihlásený.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ak nenastúpil, tak nevznikol pracovnoprávny vzťah. Nemusíš nič robiť.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Neprihlásil som ho cez sms t.j. ani som samozrejme nevypisoval prihlášku(vzhľadom na to, že neprišiel).

    Zamestnanec nenastúpil, t.j. neprišiel do práce. On však tvrdí že v práci bol a ja som tam nebol, on sa teda vrátil domov...

    laur12 je offline (nepripojený) laur12

    laur12
    Ma viac moznosti ako sa domahat mzdy, bud cez inspektorat prace a okresnu prokuraturu alebo policiu, vsetci chcu svedecku vypoved inych ludi, ze skutocne pracoval alebo ze ho aspon v mieste pracoviska videli sa zdrziavat. Doteraz som sa cudovala naco, ale teraz vidim, ze to ma opodstatnenie. Ale neprijemnosti ti sposobit moze. Minimalne kontrolu z inspektoratu prace. Na druhej strane si moze nejakych svedkov vyrobit.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    No ale zase M3G si tak isto môže pozháňať svedkov, že na svojom pracovisku bol a čakal na zamestnanca kedy príde. Akurát , že zamestnanca treba prihlásiť deň vopred.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    DanielaSĽ
    Ak nenastúpil, tak nevznikol pracovnoprávny vzťah. Nemusíš nič robiť.

    Súhlasím s Danielou,

    ak nenastúpil do práce, nevznikol pracovnoprávny vzťah, a tým pádom si nemôže z nevzniknutého pracovného pomeru uplatňovať nároky ani jedna strana

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    DanielaSĽ
    No ale zase M3G si tak isto môže pozháňať svedkov, že na svojom pracovisku bol a čakal na zamestnanca kedy príde. Akurát , že zamestnanca treba prihlásiť deň vopred.
    Pravda, svedkov by bolo...
    Zamestnanca treba prihlásiť deň vopred? Ja ich prihlasujem vtedy keď dôjdu do práce a 5 minút predtým ako začnú niečo robiť?!

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Dada
    Mal nastúpiť 28.3 a prišiel 30.3. Prečo neprišiel 29.3. ????
    Lebo ani 29.3. ma že vraj nemohol zastihnúť (haha).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    M3G
    Pravda, svedkov by bolo...
    Zamestnanca treba prihlásiť deň vopred? Ja ich prihlasujem vtedy keď dôjdu do práce a 5 minút predtým ako začnú niečo robiť?!
    Zákon káže prihlásiť predtým, ako začne vykonávať prácu podľa PZ, alebo dohody. Teda aj 5 minút pred začiatkom pracovnej doby.
    Naposledy upravil Tweety : 31.03.06 at 13:06

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Mal pracovnú zmluvu aj podpísanú??? Podla mňa, mal nastúpiť 28.3 do práce, ak nenájdem nikoho, tak aspon zavolám, alebo počkám na chodbe, kým niekto pôjde okolo.... Vôbec by som sa s ním nebavila, pokial nemá podpísanú pracovnú zmluvu. Ak ju má, tak by som mu dala absenciu a na výplatu nech príde s igelitkou pre velkú nulu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    M3G
    Pravda, svedkov by bolo...
    Zamestnanca treba prihlásiť deň vopred? Ja ich prihlasujem vtedy keď dôjdu do práce a 5 minút predtým ako začnú niečo robiť?!
    No nakoniec aj tak to môžeš.

    ivajan je offline (nepripojený) ivajan

    ivajan
    S tym prihlasovanim je to smiesne. Ma sa prihlasovat den pred alebo v den nastupu. Na SP mi ale povedali, ze radsej nech zamestnanca prihlasim neskor ako ho prihlasit, on nenastupi a potom ho odhlasovat. Tak si vyber a babo rad.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    ekopo
    Keď Ti chytia zamestnanca, ktorého nemáš prihláseného, máš to za 5 tis.
    a záznam na inšpektoráte práce...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.