Zavrieť

Porady

Ako zrušiť sídlo s.r.o. , som vlastník nehnuteľnosti, nie spoločník ani konateľ.

Zdravím poraďáci, potrebujem poradiť.
Otec býva v dome, je vlastníkom ma všetky papiere a tak.
Prenajímal spodný priestor jednej sro, ta tam ma sidlo zapisane v OR, firma pred dvoma rokmi skrachovala a vsetci odtial odisli, od vtedy neplati ziadny najom (o to nám ale nejde, vieme že s tým nič neurobíme). Na ich adresu chodia už len dopisy zo sudov a exekucie.

Otec chce dom predať, už má aj kupcu.
Ako má zrušiť sídlo spoločnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    už dávno mal napísať písomne konateľovi spoločnosti, že ruší súhlas so sídlom sro vo svojom dome,
    rovnako mal napísať na súd.
    Len tak rýchlo to nejde.

    RSKK je offline (nepripojený) RSKK

    RSKK
    konateľa sme kontaktovali v inych veciach už mnohokrat, nepomohlo, ten vobec nereaguje na nič.
    Na akom súde sa toto rieši?
    Ide nám len o to, aby v danej nehnuteľnosti už nemala sidlo podnikania.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    návrh na zmenu sídla môže dať len konateľ a len na základe VZ.
    Ty môžeš dať podnet na súd, ale najskôr musí byť na to dôvod. A snáď prejav vôle vlastníka tým dôvodom je.
    Pokiaľ však nemáš v ruke dôkaz, že si odvolal ten súhlas so sídlom a že si žiadal, aby firma sídlo zmenila,
    tak sa obávam, že ani na súde nepochodíš.
    List s odmietnutím sídla môžeš poslať aj na príslušné inštitúcie so žiadosťou, aby korešpondenciu posielali na adresu konateľa /?/.
    predpokladám, že poštu nepreberáš, že označenie firmy si odstránil...................?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    RSKK Pozri príspevok
    Zdravím poraďáci, potrebujem poradiť.
    Otec býva v dome, je vlastníkom ma všetky papiere a tak.
    Prenajímal spodný priestor jednej sro, ta tam ma sidlo zapisane v OR, firma pred dvoma rokmi skrachovala a vsetci odtial odisli, od vtedy neplati ziadny najom (o to nám ale nejde, vieme že s tým nič neurobíme). Na ich adresu chodia už len dopisy zo sudov a exekucie.

    Otec chce dom predať, už má aj kupcu.
    Ako má zrušiť sídlo spoločnosti?
    Ja byť vlastníkom nehnuteľnosti a poskytnúť SRO sídlo, tak v prípade že konateľ je nekontaktný a nedodržiava to, na čom sme sa dohodli, urobila som by podnet na ORSR s tým, že ako majiteľ si neželám, aby spoločnosť tam sídlo mala. Bolo by fajn preukázať nejakú korešpondenciu... napríklad na trvalý pobyt konateľa, resp. spoločníka. Mimochodom, nepredali už tú firmu na niekoho ďalšieho ? Aj to sa stáva.

    Ako zrušiť sídlo s.r.o. , som vlastník nehnuteľnosti, nie spoločník ani konateľ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.