Zavrieť

Porady

Je možné aby sa zmenou zákona pracovné podmienky za ktorých som bol prijatý zhoršili? Teda aby bola možná retroaktivita zákona?

Ide o to že som nastúpil za jedných podmienok a počas behu idú podmienky k horšiemu a horšiemu. Teda idem aj platom dole, atď
avalik ktory zakon?
Bobobo22222 328/2002
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    328/2002 je zákon o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov, neupravuje platové náležitosti policajtov a vojakov.

    Posledná novelizácia a teda aj zmena podmienok bola od 1.5.2013. Dotkla sa slúžiacich ale aj vyslúžilcov (valorizácia). V prechodných ustanoveniach (od § 143w) je uvedený postupný prechod na povinnosť odslúžiť 25 rokov na výplatu výsluhového dôchodku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bobobo22222 asi som mal upresniť svoju otázku. Hlavne ide o tých 15 rokov pri odchode do výsluhového dôchodku, keďže sa to dotklo všetkých policajtov a nie len nových. Tým pádom som nastúpil za jedných podmienok a počas služby mi ich zmenili k horšiemu
    avalik kolko si mal odsluzene k 30.4.2013?
    Bobobo22222 8 rokov
    kopretinka no a? aj obyčajným ľuďom pri odchode do dôchodku sa upravoval vek a čo teraz máme robiť? Nič,len to odpracovať.
      zbaliť

    stanlay je offline (nepripojený) stanlay

    stanlay
    Táto situácia sa vyrieši, až keď pôjde niekto "dotknutý" do dôchodku a začne to riešiť, aby sa mu peniaze vyplatili aj spätne. Momentálne teraz všetci držia hubu a krok, lebo sa boja o miesto. Očividne odbory majú veľmi slabú moc v tejto situácií, ktoré by to mohli relatívne poriešiť. Ale nechápem jednu vec, prečo sa dotknutí nevzbúrili a neriešili to za horúca?
    Bobobo22222 Odbory sú spolitizované a to je problém. Moja otázka znela či je možné to riešiť a či ide o retroaktivitu ktorá je neprípustná

    Je možné aby sa zmenou zákona pracovné podmienky za ktorých som bol prijatý zhoršili? Teda aby bola možná retroaktivita zákona?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.