Zavrieť

Porady

USTANOVENÝ ZODPOVEDNÝ ZÁSTUPCA

pred 10 rokmi som si urobil živnosť t, otvoril občerstvenie a prevádzkujem ho dodnes,nie som vyučeny v odbore tak som potreboval ustanoveného zodpovedného zástupcu. Chcem prejsť na s.r.o a viest občerstvenie ďalej ale už bez ust. zod . zástupcu. Na živnostenskom mi povedali že vraj potrebujem 10 rokov prax, ktorú mam ale že musím dokladovat že ust. zodp. zástupca u mňa pracoval a to faktúrami a k tomu aj výpisom zo soc. poisťovne . Ja som mu nič neplatil, povedzme ze pracoval bez nároku na odmenu a nebol prihlasný ani v soc. poisťovni.
Vie mi niekto poradiť čo spraviť alebo ako to vlastne je s tým zástupcom ...
Nechápem prečo ich zaujíma ci on bol zamestnaný a nie ako dlho prevádzkujem prevádzku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    myslím, že ste sa zle pochopili... mali by vyžadovať tvoj ŽL FO, kde máš remeselný predmet zapísaný a faktúry, že si ten predmet skutočne aj vykonával...

    Kakork je offline (nepripojený) Kakork

    Kakork
    Prve som sa dočítal že naozaj potrebujem predlozit zmluvu + faktúry o vyplatení mzdy + sociálna poistovna (odvody) ale neviem na koľko rokov musím zástupcu mat aby som mohol prevadzkovat sam...10 rokov sa mi zda vela , to sa asi pani pomylila cital som tu ze 5 rokov...
    Zmluvu by som mohol napísat na dobu určitu do roku 2010 cize to je 7 rokov a bez nároku na úhradu a odvody za dohodu sa do roku 2011 neplatili, tak výpisy zo socialky nemám aké predlozit ...

    ​Myslite ze by som to mohol spraviť týmto spôsobom?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    kde si sa to docital?

    pokial to mas v zivnosti = vykonaval si to...
    to ci tam bol alebo nebol zodpovedny zastupca uz s novou firmou nijako nesuvisi

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kakork Pozri príspevok
    pred 10 rokmi som si urobil živnosť t, otvoril občerstvenie a prevádzkujem ho dodnes,nie som vyučeny v odbore tak som potreboval ustanoveného zodpovedného zástupcu. Chcem prejsť na s.r.o a viest občerstvenie ďalej ale už bez ust. zod . zástupcu. Na živnostenskom mi povedali že vraj potrebujem 10 rokov prax, ktorú mam ale že musím dokladovat že ust. zodp. zástupca u mňa pracoval a to faktúrami a k tomu aj výpisom zo soc. poisťovne . Ja som mu nič neplatil, povedzme ze pracoval bez nároku na odmenu a nebol prihlasný ani v soc. poisťovni.
    Vie mi niekto poradiť čo spraviť alebo ako to vlastne je s tým zástupcom ...
    Nechápem prečo ich zaujíma ci on bol zamestnaný a nie ako dlho prevádzkujem prevádzku
    Zodpovedný zástupca - ako zamestnanec - nemôže pracovať bez nároku na odmenu. Ak nebol živnostník, nemal ti ako faktúrovať. Mal byť zamestnaný na pracovnú zmluvu a prihlásený do SP (aj ZP), stačil pracovný pomer na kratší pracovný čas.

    Kakork je offline (nepripojený) Kakork

    Kakork
    Tak ak tomu dobre rozumiem ak som ho mal aj na živnostenskom liste napísaného od roku 2003 a nemal pracovnú zmluvu , tak mi vlastne neuznajú prax v obore čo znamená že zase potrebujem zodpovedného zástupcu na vedenie občerstvenia aj keď prejdem na s.r.o a ešte som aj vlastne za tie roky konal protizákonne....

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobry den, kedze spominate, ze prevadzkujete <obcerstvenie>, mozno by ste mali upresnit nazov pozadovanej zivnosti. Poskytovanie sluzieb rychleho obcerstvenia v spojeni s predajom na priamu konzumaciu je volna a relativne siroka zivnost. Ak teda neviete alebo nechcete splnit podmienky na pohostinsku cinnnost, mozete si zvazit, ci sa upravou sortimentu nezmestite do volnych zivnosti.
    ​Pekny den

    diablixx je offline (nepripojený) diablixx

    Večný študent diablixx
    Treba si pozrieť či z tej voľnej živnosti ako Vám radí sroservis- 22.2 (Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu) vám vyhovuje vymedzený obsah danej živnosti (výnimky)
    č. 22.2.122.2.7 , ktoré nájdete v prílohe voľných živností http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=40259
    To by potom poriešilo Váš problém.

    Ak zodpovedný zástupca bola manželka, podnikateľov príbuzny v priamom rade alebo súrodenec podľa §11 živn. zákonnika, nekonali ste protizákonne. A viete prakticky preukázať prax, ale tých 10 rokov je správne podľa - §21 písmeno f živn. zákonnika

    USTANOVENÝ ZODPOVEDNÝ ZÁSTUPCA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.