Zavrieť

Porady

Pásky z Írska

Ahojte. Vedeli by ste mi niekto pomôcť preložiť z anglického jazyka. Mám výplatné pásky z Írska a neviem, čo znamenajú niektoré výrazy. Napr. P.A.Y.E. alebo P.R.S.I. Určite sú to nejaké zrážky, ale neviem aké. Nemáte niekto skúsenosti tohoto druhu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afro22 je offline (nepripojený) afro22

    afro22
    kukni toto PDF:
    www(bodka)revenue(bodka)ie(lomitko)sk(lomitko)leaf lets(lomitko)guide.pdf
    Len kedze som novy nemozem pisat URL odkazy sem, takze (lomitko) nahrad /

    je to tam vysvetlene secko

    afro22 je offline (nepripojený) afro22

    afro22
    A este som zabudol (bodka) = .
    a este som nasiel jednu chybu v tom linku co som poslal
    leaf lets = leaflets -> bez medzeri

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Total Pay = hrubá mzda
    PRSI ee = poistenie zamestnanec
    PRSI er poistenie zamestnávateľ
    PAYE = daň
    Payment = čistá mzda
    Pozri aj tu http://www.porada.sk/176626-post13.html

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ešte by som chcela reagovať na tvoj príspevok v inej téme:
    Ahojte. Chcela by som sa opýtať ohľadne príjmov z Írska, či už zo Severného Írska alebo z Írskej republiky. Študent VŠ pracoval cez letné prázdniny v Írsku. Musí tam podať daňové priznanie? Na Slovensku viem, že áno. A keď nemá (zatiaľ) potvrdenie z Írska, čo má robiť? Ďakujem
    Severné Írsko - je súčasťou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska - platí metóda vyňatia príjmov.
    Írska republika - platí metóda zápočtu dane.

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Ďakujem za odpovede. Nebude vadiť, že mám len výplatné pásky? To potvrdenie zohnať je veľký problém.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Keby ste požiadali o odklad podania DP? Ešte stíhate...
    Dnes je posledný deň

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    abel Pozri príspevok
    Total Pay = hrubá mzda
    PRSI ee = poistenie zamestnanec
    PRSI er poistenie zamestnávateľ
    PAYE = daň
    Payment = čistá mzda
    Pozri aj tu http://www.porada.sk/176626-post13.html
    Keď dám preložiť "paye" v slovníku na internete, napíše mi, že je to daň z pridanej hodnoty. Tak čo je pravda? Oni daň zo mzdy volajú DPH?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Dane

    Detailné informácie o daňovom systéme v Írsku je možné nájsť na www.revenue.ie .
    V Írsku existujú 2 typy daní z príjmu. „Pay As You Earn“ (PAYE), t.j. plať ako zarábaš, pre zamestnancov a „Self-assesment“ (vlastné priznanie dane), pre samostatne zárobkovo činné osoby. V zmysle systému PAYE váš zamestnávateľ odvádza daň priamo z vášho príjmu. Existujú samozrejme aj odpočítateľné položky znižujúce základ dane a rôzne sú aj sadzby dane, ktoré závisia od výšky príjmu.

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Môj kamarát bol v Írsku od r.2005 do nov.2007.Nepodával DP na Slovensku,tak som donútila po 2 mesiacoch mailov a presviedčania aby si zohnal potvrdenie o daň.rezidencii .Najprv mu ho odmietli v IRSKU dať,že však keď tam bol dlhšie ako 183 dní,tak na to papier nepotrebuje,že je automaticky daň.rezident IRSKA.Poslala som vzor potvrdenia o daň.rezidencii čo tu bol na PORADE.On urgoval IROV aby mu poslali to isté a konečne dnes došlo potvrdenie z IRSKA poštou.Potvrdili mu dozadu celé obdobie od 1.1.2005 do 11/2007.Teraz neviem čo s tým potvrdením,či ho pripojiť k DPB, a zdaniť len príjmy dosiahnuté v 11-12/2007 na Slovensku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.