Zavrieť

Porady

Povinná registrácia DPH

Dobrý deň,

chcela by som niekoho poprosiť o pomoc,ako je to v prípade povinnej registrácie DPH. Ide o s.r.o., ktorá zatiaľ nie je platcom DPH, vznikla len v decembri 2007. Vystaví FA ešte ako neplatca na vyššiu sumu a v tom momente mu vznikne povinnosť registrácie na DPH. Je povinná zaplatiť DPH aj z tejto FA? Alebo tým, že ju vystavil ešte ako neplatca, tak z nej nemusí zaplatiť DPH?
Ďakujem za pomoc.
Beata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    DPH na faktúre uvádza až odo dňa registrácie,pokiaľ vystavuje ako neplatca tak bez DPH,po registrácii nemá povinnosť odvádzať žiadne DPH z takto vystavenej fa.

    beata.b je offline (nepripojený) beata.b

    beata.b
    Ja som si to chcela uistiť hlavne preto, že pôjde o FA s vyššou sumou.
    Ďakujem za odpoveď.
    Beata

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Na to aby si sa stala povinným platcom DPH tak musíš mať obrat za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov 1.500.000,- SK. Musíš si to sledovať.
    Ak dosiahneš tento obrat napr: za mesiace január,február,marec tak sa už musíš zaregistrovať za platcu DPH.A čo sa považuje za obrat, pre registráciu DPH to si pozri v paragrafe 4 Zákona o DPH. - registračná povinnosť.

    beata.b je offline (nepripojený) beata.b

    beata.b
    To mi je jasné. Ale ide mi o to, ak vystaví jednu FA, kt. bude na čiastku vyšiiu ako 1,5 mil. Sk. Samozrejme, od toho momentu musí byť platcom DPH. Ale čo v prípade tej vysokej FA?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    beata.b Pozri príspevok
    To mi je jasné. Ale ide mi o to, ak vystaví jednu FA, kt. bude na čiastku vyšiiu ako 1,5 mil. Sk. Samozrejme, od toho momentu musí byť platcom DPH. Ale čo v prípade tej vysokej FA?
    Odpovedala Ti už Vikinka v prvom príspevku.
    P.s. Od momentu vystavenia faktúry nie ste hneď platiteľmi, ale od momentu obdržania osvedčenia, na jej základe ste povinní sa registrovať...

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Ak tá faktúra bude nad 1.500.000,- SK to zn.že už splníš ten obrat, zaregistruješ sa a budeš platcom. Faktúru však vystavíš bez DPH. S DPH budeš vystavovať až po registrácii.

    Povinná registrácia DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.