Zavrieť

Porady

správca a fond opráv

Ahojte, priatelia,
dnes som volala správcovi ohľadne zvolania schôdze kvôli písomnému hlasovaniu(zateplenie verzus obnova fasády). Na schôdzu chodí ani nie polovica vlastníkov(z 36), preto písomné hlasovanie, nevieme sa dohodnúť. V rozhovore sme sa dostali k otázke výšky poplatku do fondu opráv. Podľa správcu ho musíme zvýšiť. Na schôdzi v marci roku 2010 sme si odsúhlasili zvýšenie poplatku z 0,60 na 0,80 eura na m2. A predstavte si, správca mi povie, že my nemáme 0,80 ale 0,60 eura. Pýtam sa, ako je to možné? Odpoveď - ja som tú zápisnicu nedostala. Pritom, zápisnicu posielam elektronickou poštou aj slovenskou poštou. To znamená pre nás stratu na tvorbe fondu opráv. Správkyňa mi povedala, že ona v tom čase za náš dom nebola zodpovedná a chyba je na nás. Chcem podotknúť, že po každej schôdzi volám správcovi a oznamujem mu, že posielam zápisnicu. Je takýto správca dôveryhodný? Koho máme brať na zodpovednosť?
Inak narobil nám už viacero kiksov, myslím, že je najvyšší čas ho poriešiť a dať mu zbohom. Aký názor máte na tento problém Vy?
Za Vaše rady Vám vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Mali by ste ho písomne upozorniť na chyby, na ktoré poukazujete a vyzvať ho na nápravu. Pošlite do doporučene.
    Alebo je druhá možnosť - zmeniť správcu, tam je však potrebný súhlas 2/3.
    Zálohové predpisy ste nemali upravené - zvýšenie do FO ? Lebo ak neboli upravené, tak ste sa mali ozvať a reklamovať skorej.

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    Áno,môže sa to stať, ja nosím zápisnice zo zhromaždenia a ostatné korešpondenciu osobne správcovi, kópiu si dám prevziať oproti podpisu pracovníčky správcu. My sme z Pezinka a správca sídli v Bratislave. Sme spokojní so správcom ale od 1.6.2011 sme sa dohodli na ukončení spolupráce, budeme sa spravovať sami...

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Pravdepodobne sa jedná o bývalé družstevné byty a stále sú viacerí majitelia podielníci. Tu sa to bude dať riešiť len odkúpením podielov od družstva a budete vo väčšine. Takýto správca sa chová tak, ako to bolo ešte vtedy, keď ste nemali odkúpené byty.

    Jozef Štora je offline (nepripojený) Jozef Štora

    správca Jozef Štora
    verkaz Pozri príspevok
    Mali by ste ho písomne upozorniť na chyby, na ktoré poukazujete a vyzvať ho na nápravu. Pošlite do doporučene.
    Alebo je druhá možnosť - zmeniť správcu, tam je však potrebný súhlas 2/3.
    Zálohové predpisy ste nemali upravené - zvýšenie do FO ? Lebo ak neboli upravené, tak ste sa mali ozvať a reklamovať skorej.
    V prvom rade spravca ma chodit na schodze inak je to skor darmozrac ako spravca. Co sa tyka zapisnice, ak bola platne spisana a overena, je platna a teda spravca ma povinnost spatne upravit zalohove predpisy na 0,80 € na m2 a vy by ste to mali doplatit. Moze to ale byt vacsia suma, ak chcete platit vyssiu sumu az od teraz, musite zvolat schodzu kde skonstatujete ze spravca nerespektoval rozhodnutie, a preto hlasujete o zvyseni platieb na 0,80 € za m2 s ucinnostou od ja neviem 1.5.2011 a dozrite aby vam zmenil zalohove platby. Zaroven je to z jeho strany hrube porusenie zmluvy a je to elegantny dovod na jeho zmenu aj ked zmenu mozte urobit aj bezdovodne a upozornujem, ze na odvolanie staci len nadpolovicna vacsina, lebo nemenite sposob spravy!!!!! 2/3 platia len ak by ste chceli zalozit spolocenstvo a ste u spravcu a naopak. viac info najdete na http://www.contesta.sk/informacie/zmena_spravcu . Ak ste z BA, mozem dojst aj na kus reci na tuto temu....

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    Jozef Štora Pozri príspevok
    V prvom rade spravca ma chodit na schodze inak je to skor darmozrac ako spravca. Co sa tyka zapisnice, ak bola platne spisana a overena, je platna a teda spravca ma povinnost spatne upravit zalohove predpisy na 0,80 € na m2 a vy by ste to mali doplatit. Moze to ale byt vacsia suma, ak chcete platit vyssiu sumu az od teraz, musite zvolat schodzu kde skonstatujete ze spravca nerespektoval rozhodnutie, a preto hlasujete o zvyseni platieb na 0,80 € za m2 s ucinnostou od ja neviem 1.5.2011 a dozrite aby vam zmenil zalohove platby. Zaroven je to z jeho strany hrube porusenie zmluvy a je to elegantny dovod na jeho zmenu aj ked zmenu mozte urobit aj bezdovodne a upozornujem, ze na odvolanie staci len nadpolovicna vacsina, lebo nemenite sposob spravy!!!!! 2/3 platia len ak by ste chceli zalozit spolocenstvo a ste u spravcu a naopak. viac info najdete na http://www.contesta.sk/informacie/zmena_spravcu . Ak ste z BA, mozem dojst aj na kus reci na tuto temu....
    Toto je sice pekne no .... ja s tym mam pernamentny problem, nakolko spravca si robi co chce a ako chce aj bez nas .... na schodze nechodi iba ak je to v jeho zaujme a nase zapisnice dokonca aj parkrat deklaroval za neplatne, nakolko sa mu nepacili dohodnute podmienky ... musim podotknut ze spravca je sucasne aj vacsinovy vlastnik a preto je to na dlhe lakte .... bojujeme ale v niektorych pripadoch je to nemozne najme ak s tym oni nesuhlasia .... napr. vymenu zadnej brany nam nechcu schvalit nakolko sme chceli dat aj mreze kvoli vandalom ... nepreslo a oficialne dorucenu ziadost aj osobne jednoducho ignorovali (cca december som to tam bol dorucit osobne na protipodpis) a doteraz nemame stanovisko

    správca a fond opráv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.