Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet v daňovom priznaní

Dobry den chcem sa opytat, som mesacny platca DPH, ak mi vyjde danova povinnost zaplatit 21.240,-sk dph ale v predchadzajucom mesiaci bol nadmerny odpocet 20.381,-sk mam do riadku č.31 danoveho priznania napisat ciastku 20.381,-sk a na riadok č.32 čiastku 859,-sk??? dakujem za odpoved.pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Opravila som názov témy. Dávam do pozornosti Etiketu:

    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: Jozef Mihál
    Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Chcela by som sa spýtať - firma podáva druhé daňové priznanie k dph - v prvom bola len jedna faktúra na vstupe - založenie sro, ale v tom priznaní mi vyšiel nadmerný odpočet - 300 tis. Nakupovali sa stroje atď., ale firma zatiaľ nevykázala žiadnu aktívnu činnosť. Aktívna činnosť za začala vykonávať od októbra. Dnes som bola upozornená na to, že určite o podozrivý odpočet a zo z hľadiska opatrnosti by bolo lepšie vykázať nejakú činnosť, pretože môže dôjsť k tomu, že neuznajú odpočet. Ja kontrolu očakávam. Stretli ste sa s takýmto niečim, že by kontrola neuznala takýto odpočet? Dakujem za radu

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak bola daň na vstupe vyššia ako na výstupe a mám na všetko riadne faktúry,ktoré spľňajú všetky potrebné náležitosti,tak neviem prečo by som umelo vytvárala daň výstupe.Nejedná sa o žiadny podozrivý odpočet,netreba sa báť,veď keď som investovala do nákupu zariadenia mám nárok na odpočet ak som platca DPH.

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Daň na výstupe nebola žiadna, ale rovnako mám taký názor, ide o riadne faktúry, spĺňajúce náležitosti..bol dostatočný vstupný kapitál na investovanie..taká bude moja odpoveď.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    JA som mala nedávno NO skoro 2 000 000,-samozrejme hneď bola kontrola,ale všetko bolo O.K.nakoľko bola kupovaná nehnuteľnosť,bola riadna faktúra,vôbec sa nezaujímali o nič iné ako o doklady,žiadne vysvetlenie nebolo nutné.

    Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

    Reprografia
    Zdravím,
    tiež by som sa rada informovala o "riadkoch" v DPH. V auguste vyšiel nadmerný odpočet NO 67729 Sk - riadok 29, v septembri mi vyšla daňová povinnosť 14401, to znamená, že mám nárok na vrátenie NO vo výške 53328,-z DÚ. Neviem však, či som správne v septembri vyplnila daňové priznanie DPH. Uviedla som sumu 14401 do riadku 27 a riadku 31. Viac riadkov som nevypĺňala a asi som mala vyplniť aj riadok 29, alebo sa mýlim? (spoľahla som sa na softwér) Pýtam sa preto, že zajtra je 30 deň, kedy mi mal byť zaplatený NO a ešte sa tak nestalo. Myslím si, že je to kvôli tomu tlačivu DPH. Prosím poraďte mi!!! Ďakujem veľmi pekne.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Reprografia Pozri príspevok
    Zdravím,
    tiež by som sa rada informovala o "riadkoch" v DPH. V auguste vyšiel nadmerný odpočet NO 67729 Sk - riadok 29, v septembri mi vyšla daňová povinnosť 14401, to znamená, že mám nárok na vrátenie NO vo výške 53328,-z DÚ. Neviem však, či som správne v septembri vyplnila daňové priznanie DPH. Uviedla som sumu 14401 do riadku 27 a riadku 31. Viac riadkov som nevypĺňala a asi som mala vyplniť aj riadok 29, alebo sa mýlim? (spoľahla som sa na softwér) Pýtam sa preto, že zajtra je 30 deň, kedy mi mal byť zaplatený NO a ešte sa tak nestalo. Myslím si, že je to kvôli tomu tlačivu DPH. Prosím poraďte mi!!! Ďakujem veľmi pekne.
    DP za september je vyplnené správne- v riadku 31 si si odpočítala predchádzajúci NO do výšky daňovej povinnosti za september. DÚ Ti dnes vráti /zvyknú v posledný deň/ vrátiť rozdiel. t.j. 53 328,- SK

    Nadmerný odpočet v daňovom priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.