Zavrieť

Porady

nevyplatenie mzdy a vyplatny pas

Pracoval som na cerpacej stanici, ked raz prisiel jeden zakaznik, ktory by mal zaplatit za tankovanie 500 SK, ale platil tisickou a ja som mu dal pokladnicky blok a potom 500 SK na stol, ale on odisiel z druheho vchodu. Za tym stal druhy zakaznik, ktory chcel platit, tak som odlozil tych 500 SK, kym sa vrati, lebo som ho uz poznal. Teraz ma vyhodili z prace. Sef mi nechce dat poslednu vyplatu, vravi, ze som urobil skodu pre obchod a ani nechce mi vyplatit peniaze. Druha vec, ze teraz sa robi celorocna inventura, a hovoril, ze celu stratu mam zaplatit sam, co je absurdne, lebo nie som jediny zamestnany, ktory tie chyby tykajucich sa penaznych rozdielov mohol s neumyselnym konanim urobit, ale ostatni prcovnici, ktori uz davno odisli, ktori tam robili tento rok. Pocas mojho pracovneho pomeru mi nikdy nedal vyplatny pas, co je asi protizakonne. Neviem, co by som mal urobit, aby mi vyplatil moju poslednu vyplatu, a na koho sa mam obratit. Neviete mi pomoct? Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Obávam sa, že aby ti vyplatil poslednú výplatu, tak asi si to môžeš vymáhať len súdnou cestou. Ale možno by pomohlo oznámiť ho na Inšpektoráte bezpečnosti práce. Inak nerozumiem tomu, čo si na začiatku napísal. Akú škodu si spáchal zamestnávateľovi?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    unfair Pozri príspevok
    Pracoval som na cerpacej stanici, ked raz prisiel jeden zakaznik, ktory by mal zaplatit za tankovanie 500 SK, ale platil tisickou a ja som mu dal pokladnicky blok a potom 500 SK na stol, ale on odisiel z druheho vchodu. Za tym stal druhy zakaznik, ktory chcel platit, tak som odlozil tych 500 SK, kym sa vrati, lebo som ho uz poznal. Teraz ma vyhodili z prace. Sef mi nechce dat poslednu vyplatu, vravi, ze som urobil skodu pre obchod a ani nechce mi vyplatit peniaze. Druha vec, ze teraz sa robi celorocna inventura, a hovoril, ze celu stratu mam zaplatit sam, co je absurdne, lebo nie som jediny zamestnany, ktory tie chyby tykajucich sa penaznych rozdielov mohol s neumyselnym konanim urobit, ale ostatni prcovnici, ktori uz davno odisli, ktori tam robili tento rok. Pocas mojho pracovneho pomeru mi nikdy nedal vyplatny pas, co je asi protizakonne. Neviem, co by som mal urobit, aby mi vyplatil moju poslednu vyplatu, a na koho sa mam obratit. Neviete mi pomoct? Dakujem velmi pekne.
    Nezadávaj otázku vo viacerých diskusiách, odpoveď tým neurýchliš. Odpoveď máš tu:

    http://www.porada.sk/t91328-vyplata.html#post857379

    nevyplatenie mzdy a vyplatny pas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.