Zavrieť

Porady

Zimná bunda

ahojte, rada by som vas poprosila o radu, včera som si dala prať zimnú bundu, ktorá nebola dva krát najlacnejšia, na štitku bolo napisane , že na 30 možem, tak som skusila. po vysušení som ostala uplne zarazená nakolko mi ta vatička alebo paperie či čo to vnutri je, ostalo v zhlúčikoch, vobec nieje taka nadychana ako bola predtym skor taka splasnuta, da sa s tym niečo ešte urobiť? PLS
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
reklamovať a vrátiť!!!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

Misicka21 Pozri príspevok
reklamovať a vrátiť!!!

Nakolko to bol vianocny darcek od priatela, kupoval ju na vianoce v roku 2010, čiže dva roky budu tento rok na vianoce, mala som ju par krat na sebe, kedze ich mam viac, ale je teda bola krááásna, vobec nebola ze spinava ale vravim si že ju predsa už operiem lebo bola trošku od make upu bločik pochybujem ze uz priatel bude mat, mozno na IB by som nasla este transakciu ale to mi asi nepomoze je mi to strasne luto, pretože nestala malo penazi a jedno opranie z nej urobi toto
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pral si v pracke, ci rucne?
Moze byt rozdiel, ci je dovolene prat rucne,alebo v pracke.

Pri drahsich bundach s ochr. vrstvou proti nepremokavosti je zakazane pridavat avivat, lebo narusuje tuto ochr. vrstvu.

Skus perie "pomrvit" v rukach a chuchvalce peria rozdelit,malo by to pomoct.
Aj ked je pri perovych bundach povolene pranie, nikdy uz nebude bunda nadychana ako nova. Lepsie je davat do cistiarne.
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Misicka, práve preto, že nebola lacná a že bola krásna, tak by som sa ju bála pichnúť do práčky, nech by tam bolo napísané čokoľvek.
Radšej do čistiarne. Viem, že ani tam nie je zaručené, že sa nezrazí, ale predsa len tam čistia šetrnejším spôsobom, ako je točenie v práčke...
Tak držím palec, snáď doklad nájdeš...
2 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

arizona Pozri príspevok
Pral si v pracke, ci rucne?
Moze byt rozdiel, ci je dovolene prat rucne,alebo v pracke.

Pri drahsich bundach s ochr. vrstvou proti nepremokavosti je zakazane pridavat avivat, lebo narusuje tuto ochr. vrstvu.

Skus perie "pomrvit" v rukach a chuchvalce peria rozdelit,malo by to pomoct.
Aj ked je pri perovych bundach povolene pranie, nikdy uz nebude bunda nadychana ako nova. Lepsie je davat do cistiarne.

Prala som ju v práčke :/ mrvim mrvím mrvím snad to pomože -ked nie uplne aspon troska, ked ona mala taký nadherny nadýchany límečk , ktorý užasne v zime zohrieval a teraz je padnutý až mi je dopalču ked to píšem :/ ďakujem za radu
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

AlaNR Pozri príspevok
Misicka, práve preto, že nebola lacná a že bola krásna, tak by som sa ju bála pichnúť do práčky, nech by tam bolo napísané čokoľvek.
Radšej do čistiarne. Viem, že ani tam nie je zaručené, že sa nezrazí, ale predsa len tam čistia šetrnejším spôsobom, ako je točenie v práčke...
Tak držím palec, snáď doklad nájdeš...

No ja ked som ju tam davala som mala taky divny pocit, ale vravim si ze ked je na štitku napisane ze mozem tak tak...nabuduce budem mudrejšia, snaď ešte niečo vymyslím, poprípade bude priateľ hladať bločik kde sa da a momentalne mrvim mrvím aby sa to paperie aspon troska rozdelilo
1 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Čo keby si skúsila niekde maličko rozpárať a vsunúť tam fén a na chvíľku slabo nafenovať. Neviem čo by to urobilo, len rozmýšľam...Hádam sa tým fén nezničí... Ešte ma prekľaješ
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

Jara Pozri príspevok
Čo keby si skúsila niekde maličko rozpárať a vsunúť tam fén a na chvíľku slabo nafenovať. Neviem čo by to urobilo, len rozmýšľam...Hádam sa tým fén nezničí... Ešte ma prekľaješ

Ňo...už nechcem s ňou moc špekulovať, možno by pomohlo, len už sa bojím s ňou robiť čokoľvek...čo tam po féne, ale keby ju rozpáram- pri mojom talente a štastí ju už nedám dokopy
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja som pri perovej vetrovke mala takú "tenisovú loptičku", ktorá sa mala dať pri praní do pračky. Ale pre istotu ju nosím do čistiarne. Pomôže už asi len to našuchorenie peria....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Odnes do čistiarne, možno ju "reštartujú".
Naposledy upravil Dav : 29.10.12 at 19:29 Dôvod: preklep
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dav Pozri príspevok
Odnes do čistiarne, možno ju "reštartujú".
Ale nedať prať, len chemicky čistiť.
Naposledy upravil Dav : 29.10.12 at 19:30 Dôvod: preklep v citovanom príspevku
1 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

Sa ani nečuduj, že ak bola hodinu a pol alebo dve hodiny v práčke namočená vo vode, žmýkaná na vysokých otáčkach, že sa to perie rozmočilo a vplyvom pohybov bubna vznikli tie chuchvalce.
Najlepšie je také niečo dávať do čistiarne, prípadne oprať v rukách.
Môžeš to skúsiť trochu napraviť ručne, ale do pôvodného stavu to určite už nedostaneš :/
0 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

ďakujem za rady, skúsim ju dať ešte do čistarne a uvidím, či urobia zázrak :/
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

len trošku povzbudím, dva roky dozadu som takto oprala priateľovu bundu (varovala som ho že neručím za výsledok, ale povedal že je stará tak môžem vyskúšať) a tiež ostala po opraní taká spľasnutá... Ale postupom času sa z toho nejako pozviechala a dnes je už ako kedysi, fakt netuším čím to je, možno sa to vnútro časom zase pekne nadýchalo. Takže nádej zostáva :-)
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

tak nejak pochodil aj môj zvršok, perie potrebuje riadne presušiť, neboj spraví sa, v čistiarni ti ju viac zničia, potom ju impregnuj
Naposledy upravil viktorviktor : 29.10.12 at 12:45
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak má niekto skúsenosti z prania paplónov z peria alebo páperia, tak by sa mal materiál zachovať rovnako aj pri bunde.Ak sa rozhodnem oprať paplóny - zimné s perím + páperím, letné iba s páperím, tak si počkám na najhorúcejšie dni v lete.
Periem ich v pračke. Zavesím ich do chládku, pokiaľ možno do vánku.
Aby sa mi usušili rýchlejšie, tak počas dňa chodievam tie mokré zhluky od seba. oddeľovať. Do večera sú suché, poriadne ich natrasiem a sú ako pôvodné.
Prala som aj vetrovku, technológia detto. Všetko O.K.
Nezakladala si tému ešte kým si ju mala vlhkú?
Môžeš skúsiť použiť aj sušič na vlasy, ale iba z dostatočnej diaľky, aby si nezničila vrchnú látku. Niet dôvod párať a otvárať vetrovku.
Teraz v byte by som tie paplóny ani vetrovku nemala odvahu prať, nakoľko sa obávam, že pomalším schnutím by mohli stuchnúť.
Alebo sušiť pri ventilátore, klíme, urýchliť proces schnutia.


Ale bundičku za 400 eur by som doma neprala už z princípu. Za cca 100 - 150 áno.
2 0
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

Som prekvapená, že nikto neporadil sušičku prádla. Páperovú bundu bežne periem doma a potom šup s ňou do sušičky a navoliť takú strednú teplotu. Viem, každý doma sušičku nemá, ale možno nejakí tvoji známi, prípadne dones do práčovne, že ju chceš vysušiť. Po vysušení je bunda ako nová, nadýchaná a žiadne perie v kôpkach. Vyskúšaj, držím palce.
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Kamoška má čistiareň a keď som sa jej raz len tak medzi rečou posťažovala na synovu bundu s výplňou z peria, povedala mi, aby som si ju nosila oprať k nej, že taká bunda potrebuje aj sušičku. Tak synáčik naklusal a bolo to OK, našťastie z nej po roku vyrástol odvtedy v obchodoch študujem etikety a keď zbadám perie - ruky preč.

P. S. Vidím, že sme s Danielou1010 písali súčasne
1 0
player85 player85

player85 je offline (nepripojený) player85

tak asi to aj nejako bude, že som sa zľakla ked bola ešte nie dobre vysušena...sušim, oddeľujem hlúčiky a šuchorím a začina mať normal tvar, každopádne uvažujem ešte nad tou sušičkou super rady...ešte že poznám PORADA.SK
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kuk tu....http://www.porada.sk/t201812-perova-vetrovka.html
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať