Zavrieť

Porady

Osobná spotreba

Môže mi niekto poradiť ako mám účtovať osobnú spotrebu? Účtujem ju ako nedaňový výdaj a DPH nerozpisujem. Dávam ho nulové. Je to správne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lolka Pozri príspevok
    Môže mi niekto poradiť ako mám účtovať osobnú spotrebu? Účtujem ju ako nedaňový výdaj a DPH nerozpisujem. Dávam ho nulové. Je to správne
    Áno je to správne

    Lolka je offline (nepripojený) Lolka

    Lolka
    Môžte mi ešte poradiť. Môj príjem do pokladne je iba z registračnej pokladne. Vždy zaúčtujem mesačnú uzávierku. Ale počas mesiaca mi ide pokladňa do mínusu. Tak prvého si dám osobný vklad podnikateľa a potom po zaúčtovaní mesačnej uzávierky to vyberiem ako osobnú spotrebu. Je to správne. Osobný vklad aj osobná spotreba s nulovou DPH. Správne?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Lolka Pozri príspevok
    Môžte mi ešte poradiť. Môj príjem do pokladne je iba z registračnej pokladne. Vždy zaúčtujem mesačnú uzávierku. Ale počas mesiaca mi ide pokladňa do mínusu. Tak prvého si dám osobný vklad podnikateľa a potom po zaúčtovaní mesačnej uzávierky to vyberiem ako osobnú spotrebu. Je to správne. Osobný vklad aj osobná spotreba s nulovou DPH. Správne?
    Táto otázka tu už bola riešená. Správne by sa mala účtovať denná uzávierka aby bol skutočný obraz o výške dennej hotovosti v pokladni. Avšak väčšina účtovníkov asi účtuje mesačnú uzávierku, s tým že pokladničnú knihu si vedie podnikateľ na prevádzke. Aspoň by si mal viesť Myslím si, že spôsob ako to účtuješ v podstate môže byť. Správne uvádzaš, že osobný vklad aj osobná spotreba je bez DPH.

    Lolka je offline (nepripojený) Lolka

    Lolka
    Prosím ešte o radu keď z podnikatelského účtu sa platí súkromná vec tak to tiež účtujem ako nedaňový výdaj s nulovou DPH?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lolka Pozri príspevok
    Prosím ešte o radu keď z podnikatelského účtu sa platí súkromná vec tak to tiež účtujem ako nedaňový výdaj s nulovou DPH?
    Áno správne

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lolka Pozri príspevok
    Môžte mi ešte poradiť. Môj príjem do pokladne je iba z registračnej pokladne. Vždy zaúčtujem mesačnú uzávierku. Ale počas mesiaca mi ide pokladňa do mínusu. Tak prvého si dám osobný vklad podnikateľa a potom po zaúčtovaní mesačnej uzávierky to vyberiem ako osobnú spotrebu. Je to správne. Osobný vklad aj osobná spotreba s nulovou DPH. Správne?
    Poradím prečítať od začiatku do konca nasledujúcu tému

    http://www.porada.sk/t50998-uctovani...ovanie+tr%BEby

    Lolka je offline (nepripojený) Lolka

    Lolka
    Prosím Vás môžte mi poradiť, ak dám do záväzkov nezaplatenú faktúru DPH si odpočítam hneď pri zaevidovaní do záväzkov alebo až pri účtovaní úhrady. Faktúra bola uhradená až o mesiac.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    napríklad cit. zo zákona

    (2) Faktúra musí obsahovať

    a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
    b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
    c) poradové číslo faktúry,
    d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
    e) dátum vyhotovenia faktúry,
    f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
    g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
    h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
    i) výšku dane spolu v slovenských korunách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.