Zavrieť

Porady

Operácia chrbtice Nové Zámky

Ahojte, prosím Vás, absolvoval niekto v najbližšej dobe operáciu platničky L5S1? Mám neskutočné bolesti, už sa vôbec nepohybujem, pol roka ležím iba na bruchu. Posledná možnosť operácia. Prosím ako to prebieha v Nových Zámkoch?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Monika1971 Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, absolvoval niekto v najbližšej dobe operáciu platničky L5S1? Mám neskutočné bolesti, už sa vôbec nepohybujem, pol roka ležím iba na bruchu. Posledná možnosť operácia. Prosím ako to prebieha v Nových Zámkoch?
Nuž ...povedal by som , že asi tak , ako aj inde ...či v Prešove , Žiline , B.Bystrici , Košiciach , Bratislave ...

Najprv pripravia na základe laboratótnych vyšetrení ...potom uspia a idú na vec ....

Ale inak ...šak čítaj

http://www.neurocenter.sk/fileadmin/..._platnicky.pdf
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Monika1971 Monika1971

Monika1971 je offline (nepripojený) Monika1971

no mňa by skorej zaujímalo, ako po operácii. Mne strašne ťahá nohu, celé noci nespím, chodiť už absolútne, ešte pred mesiacom som vládala aspoň na rehabku, teraz už absolútne, iba ležím a trpím.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Môjmu manželovi operovali platničku takto pred rokom v Žiline. Tiež mu bolesť vystreľovala do ruky a nohy, do nohy nakoniec až tak, že keď vykročil tak padol, pretože ju "neovládal". Operovali ho začiatkom februára a na PNke bol do konca júna. Prvý myslím mesiac alebo niečo viac vôbec nesmel sedieť, iba ležal, postupne sa mu to zlepšovalo a dnes už ani nevie, že ho niečo bolelo.

Ešte ma napadlo, že po operácii bol do týždňa doma, doviezla ho sanitka, práve kvôli tomu sedeniu.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Monika1971 Pozri príspevok
no mňa by skorej zaujímalo, ako po operácii. Mne strašne ťahá nohu, celé noci nespím, chodiť už absolútne, ešte pred mesiacom som vládala aspoň na rehabku, teraz už absolútne, iba ležím a trpím.
Ako ???

To je individuálna ale aj všeobecná rovina ....

http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621
0 0
Monika1971 Monika1971

Monika1971 je offline (nepripojený) Monika1971

Ja tiež tú nohu už neovládam a tú druhú mám momentálne modrú, lebo som spadla, keď som chcela ísť z postele. Ako dlho si necítil nohu po operácii?
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
U neho tá bolesť a vyžarovanie ustalo v podstate okamžite, na rehabilitácie začal chodiť po dvoch mesiacoch od operácie, dovtedy cvičil doma na posteli po ležiačky cviky, ktoré mu ukázali ešte v nemocnici. Teraz je úplne v pohode, v októbri bol dokonca v Tatrách na turistike.
Naposledy upravil 912 : 05.01.13 at 14:09
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mojho znameho operovali tiez v N. Zamkoch na chrbticu. Bol velmi spokojny, asi na 4. den po operacii cestoval sam domov na vychod vlakom. Nema ziadne problemy. Predtym trpel asi 2 roky neskutocnych bolesti.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kuk aj tu....http://www.porada.sk/t86659-operacia-chrbtice.html
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mňa operovali v NZ na platničku pred 18. rokmi a ja nedám na nich dopustiť..vtedy tam chodili na opravu aj z Kramárov a Žiliny operovaní.. v NZ totiž operovali v lokálnej anestéze /či aj teraz, neviem/ a to je super, lebo komunikuješ s nimi a mne vlastne počas operácie zistili aj druhú platničku zlú.. keby ma operovali v celkovej anestéze, tak by na to neprišli a museli by ma operovať znova.. určite si po operácii treba dávať pozor.. mne sa našťastie operácia vydarila /klop klop /
a netrp, ked už máš bolesti v takomto štádiu, daj si to spraviť, bude sa ti lepšie žiť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Mojho znameho operovali tiez v N. Zamkoch na chrbticu. Bol velmi spokojny, asi na 4. den po operacii cestoval sam domov na vychod vlakom. Nema ziadne problemy. Predtym trpel asi 2 roky neskutocnych bolesti.
....hehehe.....hotový Chuck Norris ...
... a došiel domov na východ odpočinutý a hneď v predsieni manželku sklátil ......
POUČENIE PRE PACIENTA PO OPERÁCII PLATNIČIEK CHRBTICE (L).
Váž pacient, podrobili ste sa chirurgickému odstráneniu platničky (-čiek) driekovej chrbtice v dôsledku ich znehodnotenia nadmerným opotrebením kĺbov chrbtice.
(Platnička chrbtice plní podobnú úlohu,ako meniskus v kolene. )
Pokiaľ nenastane nepredvídateľná komplikácia,mal by byť výsledok operácie dlhodobo uspokojivý,aj keď možno nie dokonalý.
Príčinu ochorenia nie je možné chirurgicky odstrániť,iba jeho najhoršie následky.
S cieľom spomaliť, alebo zastaviť opotrebenie ďalších platničiek je vhodné dodržať
niekoľko pravidiel:
- po operácii sa nesmie pacient prvé 3 až 4 dni postaviť, môže sa na lôžku otáčať.
- pri priaznivom hojení je možné byť od 5-9. poop. dňa v domácom liečení alebo na neurológii
- vyhýbať sa sedeniu minimálne 12 dní od operácie,potom postupne sedieť s predlžovaním, na WC si môže sadnúť s nohami po bokoch misy
- sexuálne aktivity možné od 14 poop. dňa bez prudkých pohybov panvou, najlepšie
v ľahu na chrbte
- sedenie predlžovať od 3x10 minút na dvojnásobky (ak sa nezvýrazní bolesť) denne
- chrániť sa pred chladom a pádom 8 týždňov od operácie
- prvých 6-8 týždňov od operácie je dostatočnou rehabilitáciou chôdza
- nie je vhodná intenzifikovaná RHB,dlhodobé sedenie a státie,dvíhanie bremien, tanec,
prudké pohyby drieku do 8 týždňov od operácie (menej aktivity prináša viac)
- voda na ranu môže prísť 2 dni po odstránení posledných stehov
- prvé 3 mesiace od operácie je vhodná PN s obmedzením dlhodobého sedenia a státia
- prvé 3 mesiace po operácii nie je vhodné rekreačne bicyklovať a plávať
- prvé 3 mesiace od operácie nie je vhodné v rámci RHB aplikovať na ranu vlhké
procedúry,robiť rotačné cviky (panva na jednú stranu, hrudník opačne) a priamo
masírovať pooperačnú ranu (spomaľuje hojenie,resp. sa môže vytvoriť nadmerná
vnútorná jazva)
- rehabilitácia prvé mesiace je zameraná na liečebný uvoľňujúci telocvik a nácvik
správnej chôdze,od 6-8 týždňa aj posilňovanie svalstva chrbtice.
- je nutné sledovať hmotnosť (obezita preťažuje oslabenú chrbticu)
- je vhodné dlhodobo si udržiavať v kondícií chrbticové svalstvo
- do kúpeľov sa chodí 6-18 mesiacov od operácie na nemocenskú -3 týždne
- je vhodné v budúcnosti pravidelne chodiť do kúpeľov (1x za 2 roky)
-po 3 mesiacoch je možné postupne obnoviť všetky pohybové aktivity v rekreačnej miere,
redukovať je nutné extremnú námahu, činnosť spojenú s nárazmi a otrasmi a prácu vo
vynútených polohách bez možnosti odpočinku.
- kontrola na našej ambulancii po 3 mesiacoch od operácie , kedy zvážime vypis. navrhu na kupeľ liečbu
http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Krama...eLpacienta.pdf
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
v okóbri tam bola zoperovaná švagriná. Viac menej sa tu už popísalo okolo operácie i po nej, ale ešte ti chcem napísať, že sa telefonicky objednala na konzultáciu u prednostu kliniky a ten , na základe jej doterajších výsledkov, jej navrhol operáciu. Teraz po troch mesiacoch ide na kontrolu, no úspešnosť operácie sa dá v jej prípade určiť až po pol roku.
Na konzultácii bola i kmotra ,ale tej odporúčali operáciu odiaľovať, nakoľko má i iné zdravotné problémy , ako zlé pečeňové testy a tak by jej po operácii nemohli nasadiť silné lieky od bolesti.
Takže radím zavolať, skús pokonzultovať a následne sa rozhodnúť......lebo je operácia a operácia , záleží aj, ktorá časť chrbtice a aké opotrebovanie.
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač Pozri príspevok
....hehehe.....hotový Chuck Norris ...
... a došiel domov na východ odpočinutý a hneď v predsieni manželku sklátil ......

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Krama...eLpacienta.pdf
Buchac- no nesprevadzala som ho. napisala som len, co viem od jeho manzelky.Neviem ani, co mu operovali.Je to sortovec a nie je stary. Ak ti to pripada nemozne, dam ti kontakt- konzultuj s nim.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Buchac- no nesprevadzala som ho. napisala som len, co viem od jeho manzelky.Neviem ani, co mu operovali.Je to sortovec a nie je stary. Ak ti to pripada nemozne, dam ti kontakt- konzultuj s nim.
Športovec - nešportovec .....mne je jedno ...
Ja som poukazoval na Poučenie pre pacienta a nič iné .......že svojskou formou , to je iné - pochopí ,kto chce .

Nie nemožné ...povedal by som riskantné ( ??? ) .....ale hlúpe rozhodne !!!
Keď niekto nedodrží základné pravidlá po operácii , jeho problém - jeho bolesť ....



Konzultujem iba s odborníkmi ...laikov mám v tom teplom mieste ....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alaya1 Pozri príspevok
Buchac- no nesprevadzala som ho. napisala som len, co viem od jeho manzelky.Neviem ani, co mu operovali.Je to sortovec a nie športovec?, či je to nejaké nové povolanie? a nie je stary. Ak ti to pripada nemozne, dam ti kontakt- konzultuj s nim.
v texte
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
buchač Pozri príspevok
...Konzultujem iba s odborníkmi ...laikov mám v tom teplom mieste ....
... povedal by som - pekná blbosť... operatér odborník, operovaný laik (v teplom mieste)...
... že aké pocity má pri a po operácii operatér a pacient, sa asi zhodneme, že rozdielne... a ak sa mám rozhodnúť pre zákrok, tak rozhodne ma zaujíma aj názor, skúsenosti a pocity pacienta (laika), čo to už absolvoval
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
... povedal by som - pekná blbosť... operatér odborník, operovaný laik (v teplom mieste)...
... že aké pocity má pri a po operácii operatér a pacient, sa asi zhodneme, že rozdielne... a ak sa mám rozhodnúť pre zákrok, tak rozhodne ma zaujíma aj názor, skúsenosti a pocity pacienta (laika), čo to už absolvoval
Štefan ....ideme slovíčkariť ???
Nuž dobre ...

Konzultácia sa dá jedine s odborníkom viesť ...
Laik dáva ( ako si spomenul ) tie svoje pocity pacienta ...
0 0
cukriky cukriky

cukriky je offline (nepripojený) cukriky

mňa operovali v NZ na platničku l5s1 pred 10.rokmi na ortopédii som spokojná operovali ma lokálnej anestéze.Keby bolo treba ešte niekedy tak len tam už nikdy by som nechcela tie bolesti pred operáciou tak odporúčam aj Vám isť čim skôr.Prajem skoré uzdravenie.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

buchač Pozri príspevok
Štefan ....ideme slovíčkariť ???
Nuž dobre ...

Konzultácia sa dá jedine s odborníkom viesť ...
Laik dáva ( ako si spomenul ) tie svoje pocity pacienta ...
Ja s tebou súhlasím, len niekedy dáš z vlastnej skúsenosti a dostaneš odpich, že to môže len odborník posúdiť. Väčšina pýtajúcich chce vedieť, aké skúsenosti máme s tým alebo oným ochorením, respektíve s nejakými príznakmi, sú zvedaví, kým navštívia odborníka, ktorý jediný vie určiť diagnózu (niekedy ani to nie, aj s tým máme skúsenosti). Takže ak to vezmeme z pohľadu porady, ak by sme to brali tak, že iba odborník, tak možno 80% odpovedí by bolo, vyhľadaj odborníka. Mňa ale zaujímajú a určite aj iných, aj tie skúsenosti a poznatky od laikov.
3 0
cukriky cukriky

cukriky je offline (nepripojený) cukriky

mňa operovali v NZ na platničku l5s1 pred 10.rokmi na ortopédii som spokojná operovali ma lokálnej anestéze.Keby bolo treba ešte niekedy tak len tam už nikdy by som nechcela tie bolesti pred operáciou tak odporúčam aj Vám isť čim skôr.Prajem skoré uzdravenie.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Ja s tebou súhlasím, len niekedy dáš z vlastnej skúsenosti
So mnou musíš , inak sa ani nedá ........ja totiž len z tých svojich
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať