Zavrieť

Porady

ma s tymto exmanzel uspech na sude

Poradtte mi pls ,moja priatelka podala pred dvoma mesicmi ziadost o rozvod a jej exmanzel na to v zapati podal trestne oznamenie,ze mu v roku 2004 ukradla peniaze v slusnej 5cifernej sume-napodiv rovnakej,ako je dlzna suma ,ktoru dlzi exmanzel statu na vyzivnom.Je mozne,aby mal s tymto uspech pri sude a na policii?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    boli vtedy manželia? Mali vtedy rozdelené BSM? To "ukradla" zo spoločného? Ale mal peniaze z dedičstva a malo sa jednať o tieto peniaze?

    Lebo ak nemali rozdelené peniaze a boli to "bežnéô peniaze, napríklad, čo on zarobil, tak su v BSM a tam dosť ťažko kradnúť, keď je to spoločné

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tr. oznámenie môže podať - lenže ako doloží, že mu ona "ukradla"presne toľko? A odkiaľ? Zato ona môže doložiť, koľko dlží na výživnom on štátu..
    Polícia by mala (často to nerobí ) prijať tr. oznámenie, ale ho asi upozornia, že bude musieť to zdokladovať.
    No a ak nebude mať v rukách (on) nič - súd to zmietne zo stola (a to ešte možno bude cálovať poplatky)
    rasto 21 Viete co je na tom najsmutnejsie ,ze výživné ktore dĺži statu sa absolutne nerieši ani nevidno žieden pokrok vo vyšetrovaní, pritom sa to rieši 10 rokov a to aj napriek tomu ,ze dlžna čiastka sa vyšplhala na 5cifernu sumu, ale akonáhle poda manžel trestne oznámenie o krádezi ,tak hned su u nas v dome policajti.
    misoft A čo ti bráni v kauze výživné podať sťažnosť na prieťahy v konaní a žiadať za to od štátu náhradu? To by si videl(a), ako rýchlo sa rozhýbu. A ešte keď sa to podá na Ústavný súd - to bude kuca paca (i keď ÚS nemá určené lehoty....!)
    A z tým, že podá on.... čo takto zakontrovať? Podať na neho tr. oznámenie pre krivé obvinenie? Nech pre zmenu chodia aj k nemu - začnú ho preverovať a - ajajajaj - šak proti nemu je vedené ešte nejaké konanie pre neplatenie výživného (to im vyskočí).

    ma s tymto exmanzel uspech na sude

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.