Zavrieť

Porady

Živnostník bez dosiahnutých príjmov na živnosť - aké daňové priznanie mám podať?

Môžem si ako živnostník podať za minulý rok, v ktorom som na živnosť nemal žiaden príjem, daňové priznanie k dani z príjmov FO typu A, na r.č. (nie DIČ)? V roku 2014 som mal príjem z prac. zmluvy v ČR a z dvoch dohôd o vykonaní práce v SR. Živnosť som mal od 1.1.2014 pozastavenú na pol roka, potom som na ňu pol roka nič nevyfakturoval... Zdá sa mi, že pri type A by mi vyšiel daňový preplatok na základe jednej z dohôd, no pri type B sa mi zdá, že by to vyšlo na nulu. Od tohto roka (2015) už mám na živnosť opäť aktívny príjem. Ďakujem vopred za odpoveď. Ivan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. Môže podať DP typ A - prípadne v poznámkach môže uviesť, že za rok 2014 nemal žiadny príjem ani výdavky zo živnosti
    2. niekde si určite spravil chybu pri vyplňovaní DP, lebo či podá A-čko, alebo B-čko, výsledok ohľadne preplatku musí vyjsť narovnako - v tomto tvojom prípade, ak nemal základ dane zo živnosti

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Výška preplatku vôbec nezávisí od typu tlačiva. Už len kvôli tomu, aby ťa daňový úrad nenaháňal, že si ako živnostník nepodal DP, odporúčam použiť tlačivo B, v ktorom uvedieš nulové príjmy aj výdavky zo živnosti. Výška preplatku by mala byť rovnaká, ako keby si podával DP na tlačive typu A.

    Živnostník bez dosiahnutých príjmov na živnosť - aké daňové priznanie mám podať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.