Zavrieť

Porady

kontrola liečebného režimu

Dobrý deň,
mám zamestnanca, ktorý je na PN. Je možné aby jeho liečebný režim skontrolovala sociálna poisťovňa aj počas prvých 10 dní ? Musím o to poisťovňu požiadať, alebo kontrolóri chodia automaticky.
Ďakujem
Katy a R môžeš ho aj bonznúť na SP - ak teda veľmi chceš ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    luky30 Pozri príspevok
    áno, vyzerá to tak, že nedodržiava liečebný režim.
    Je možné, že tebe prišla potom kontrola na základe toho, že lekár nahlásil PN / zaslal tlačivo do SP /. Alebo o to žiadal tvoj zamestnávateľ ?
    Vysvetlila som to, mala som aj DNP, proste ukázali sa vo dverách, tak som na nich nachrchlala bo som mala zápal priedušiek .. a spokojný odišli preč. Ešte že som vládala vstať z postele .

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano je to možné, mne prišla kontrola SP na 3 deň PN. A prečo chceš žiadať poisťovňu o kontrollu? Máš pocit, že zamestnanec nedodržiava liečebný režim?
    nesca Pre zaujímavosť,ako vedeli na SP,že si PN?Doktorka posiela nejaké echo,lebo od z-teľa im to príde až po 10dňoch

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Vedeli, že som PN lebo som na druhý deň odniesla PN z DNP na SP, a hned prišli na návštevu nasledujúci deň.

    luky30 je offline (nepripojený) luky30

    luky30
    áno, vyzerá to tak, že nedodržiava liečebný režim.
    Je možné, že tebe prišla potom kontrola na základe toho, že lekár nahlásil PN / zaslal tlačivo do SP /. Alebo o to žiadal tvoj zamestnávateľ ?

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Xanti Pozri príspevok
    Vedeli, že som PN lebo som na druhý deň odniesla PN z DNP na SP, a hned prišli na návštevu nasledujúci deň.
    aha,tak mi je to už jasné :-)
    A pre luky...aj zam-teľ má právo ísť na kontrolu za svojich 10dní

    luky30 je offline (nepripojený) luky30

    luky30
    Chcem sa ešte opýtať.
    Zamestnanec býva v rodinnom dome. V prípade kontroly, že ho vidím na dvore - porušil liečebný režim ? Môže mi tvrdiť, že som ho našiel v mieste , kde sa má zdržiavať počas liečebného režimu ?

    luky30 je offline (nepripojený) luky30

    luky30
    viem že má, ale pri dokazovaní je to horšie, keď kontrolu vykoná len zamestnávateľ. Je to už iné keď kontrolu vykoná SP.

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Tak to záleží na tom,čo bude na tom dvore robiť....ak by tam sedel,pil kafe,príp.sa len tak prechádzal,tak by som to ako za-teľ neriešila...pokiaľ nemá zápal pľúc,zlomené obe nohy a pod.
    No ale ak ho nájdeš v montérkach ako kosí,maľuje plot..tak by mal chlapec po chlebe.
    To,že sa len zdržiava na uvedom "mieste" ešte neznamená,že dodržiava liečebný poriadok

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    porušenie liečebného režimu je ak sa pacient nenachádza na adrese uvedenej na tlačive PN
    na dvore snáď môžem byť? fajčiť a pod. ale pracovať nie

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    luky30 Pozri príspevok
    Chcem sa ešte opýtať.
    Zamestnanec býva v rodinnom dome. V prípade kontroly, že ho vidím na dvore - porušil liečebný režim ? Môže mi tvrdiť, že som ho našiel v mieste , kde sa má zdržiavať počas liečebného režimu ?
    Lekár rozhodne, či porušil liečebný režim. Tebe to neprislúcha (ty ani nepoznáš jeho diagnózu) .. ty ho môžeš jedine bonznúť http://www.socpoist.sk/lekarska-posu...poistenia/946s
    Aj zdržiavať sa inde môže so súhlasom lekára. (aj vychádzky má)
    a čo ak mu lekár predpísal rehabilitáciu - napr ukladanie dreva na dvore - to len na odľahčenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.