Zavrieť

Porady

Nájomné za pôdu keď nie je nájomná zmluva.

Mám v poľnoh.družstve pôdu. Už pred dvoma rokmi som zrušila nájom z tejto pôdy. Určitú časť pôdy už mám vydanú no na jednej časti je budova a na inej viacročná plodina. Z tejto pôdy platím daň obci ja a družstvo mi už neplatí nič. No čo by som chcela vedieť? Asi pred troma mesiacmi som zachytila v rozhlase jednu debatu, kde rozoberali podobný problém , no ja som zachytila len útržky debaty a z toho som vyrozumela, že aj keď nie je podpísaná nájomá zmluva na takúto pôdu, družstvo, alebo každý kto takúto pôdu užíva , musí platiť nájomcovi nájom lebo inak je to bezdôvodné obohacovanie.
Teda prosím ak niekto by vedel konkrétny paragraf alebo niečo o čo by sa dalo právne oprieť v takýchto prípadoch aby družstvo nájom vyplatilo, lebo konkrétnu pôdu nevydá /muselo by zbúrať budovu napríklad a ani zameniť pozemky nechce/.
Vopred ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nájomné za pôdu keď nie je nájomná zmluva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.