Zavrieť

Porady

Chladená strava

Prajem príjemny den. Chcem sa opýtať na takuto vecicku. My objednávame zamestnancom chladenu stravu. Cena obeda je 63 Sk aj s DPH. 55 % plati zamestnávatel. Co mam teraz robit kedze suma na stravne ma byt vyssia? U nas sa neoplati gastro listky lebo v obci nie je reštaurácia, iba obchodik a chladenu stravu si prihreju a maju hotovu.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môže to takto byť, od 1.9. má byť vyššia iba minim. hodnota stravenky,(67.-) takže ten obed je v pohode v rámci ustanovenia § 152.

    Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

    Tony1
    Chcela by som sa spýtať, firma nam objednáva stravu od istej spoločnosti. Hodnota stravy je 73,20 s DPH za jednu stravu.
    doteraz prispieval zamestnávateľ na stravu 55% z tejto hodnoty, to jest 33,80 Sk bez DPH. Ako je to teraz po zmene maximálnej hranice stravneho za 5 -12 hod. na 98,-Sk.
    V zákone je, že minimálna hranica stravnej poukažky musí byť 75% z hodnoty stravneho, teda 74,-Sk. A teda z toho mi vyplýva, že minimálny príspevok zamestnávateľa by mal byť 55% zo 74,-Sk, teda 40,70Sk s DPH.
    Akú hodnotu mám teraz vziať do úvahy ako tých 55% zo stravného?
    Keď je v zákone spomenutá strav.poukážka, môžem poskytnutie hotových obedov považovať za poukážku, aj keď ju fyzicky v ruke nedržím?
    Možno som sa už do toho tak zamotala, že sa len neviem vymotať. Budem vďačná za odpoveď.
    Ďakujem.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Tony1 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, firma nam objednáva stravu od istej spoločnosti. Hodnota stravy je 73,20 s DPH za jednu stravu.
    doteraz prispieval zamestnávateľ na stravu 55% z tejto hodnoty, to jest 33,80 Sk bez DPH. Ako je to teraz po zmene maximálnej hranice stravneho za 5 -12 hod. na 98,-Sk.
    V zákone je, že minimálna hranica stravnej poukažky musí byť 75% z hodnoty stravneho, teda 74,-Sk. A teda z toho mi vyplýva, že minimálny príspevok zamestnávateľa by mal byť 55% zo 74,-Sk, teda 40,70Sk s DPH.
    Akú hodnotu mám teraz vziať do úvahy ako tých 55% zo stravného?
    Keď je v zákone spomenutá strav.poukážka, môžem poskytnutie hotových obedov považovať za poukážku, aj keď ju fyzicky v ruke nedržím?
    Možno som sa už do toho tak zamotala, že sa len neviem vymotať. Budem vďačná za odpoveď.
    Ďakujem.
    Stravná poukážka v ZP sa chápe ako "gastrolístky", za ktoré je možné aj v obchodoch nakupovať určité potraviny.
    Ak vy máte obedy za nižšiu hodnotu ako 74,- Sk, je to v poriadku.
    Podľa ZP musí ZĽ prispievať ZCom minimálne v hodnote 55% z hodnoty stravy, u vás 73,20.
    Ale do daňových nákladov si môžu dať až do (čiže maximálne) 55% z 98,- Sk. Je na vás a vašej internej smernici, ktorých 55% si uplatníte.

    Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

    Tony1
    Ak je to naozaj tak, že strava v našom ponímaní sa nechápe ako nákup stravy cez poukážky, stále mi to nejako "nejde do hlavy". To znamená,že keď zamestnávateľ dokáže zabezpečiť teplú stravu za 10,- Sk, tak nám ju môže dať aj v takej hodnote, pretože to nemá nijako obmedzené zdola? Možno som hodnotu trocha prehnala, ale pri našom majiteľovi je všetko možné.
    Pri stravných lístkoch je predsa povinnosť mať hodnotu minimálne 75% zo stravného ako som písala skôr. Je predsa rozdiel stravovať sa za 50 Sk a za 98 Sk, aspon teda v porcii.
    ďakujem za odpoved.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Tony1 Pozri príspevok
    Ak je to naozaj tak, že strava v našom ponímaní sa nechápe ako nákup stravy cez poukážky, stále mi to nejako "nejde do hlavy". To znamená,že keď zamestnávateľ dokáže zabezpečiť teplú stravu za 10,- Sk, tak nám ju môže dať aj v takej hodnote, pretože to nemá nijako obmedzené zdola? Možno som hodnotu trocha prehnala, ale pri našom majiteľovi je všetko možné.
    Pri stravných lístkoch je predsa povinnosť mať hodnotu minimálne 75% zo stravného ako som písala skôr. Je predsa rozdiel stravovať sa za 50 Sk a za 98 Sk, aspon teda v porcii.
    ďakujem za odpoved.
    Limit sa skutočne týka iba stravných poukážiek. Minimálna hodnota obedov - teplej stravy, nie je daná ...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Tony1 Pozri príspevok
    Ak je to naozaj tak, že strava v našom ponímaní sa nechápe ako nákup stravy cez poukážky, stále mi to nejako "nejde do hlavy". To znamená,že keď zamestnávateľ dokáže zabezpečiť teplú stravu za 10,- Sk, tak nám ju môže dať aj v takej hodnote, pretože to nemá nijako obmedzené zdola? Možno som hodnotu trocha prehnala, ale pri našom majiteľovi je všetko možné.
    Pri stravných lístkoch je predsa povinnosť mať hodnotu minimálne 75% zo stravného ako som písala skôr. Je predsa rozdiel stravovať sa za 50 Sk a za 98 Sk, aspon teda v porcii.
    ďakujem za odpoved.
    Rozdiel je aj stravovať sa niekde v Košiciach a v Bratislave. A predsa pre obe mestá platí ten istý limit.
    Ak ZĽ vie zabezpečiť teplé jedlo aj lacnejšie než je 75% zo stravného pri PC, prečo by to neurobil. Ak nie ste spokojní s kvalitou stravy, to je o inom. Podľa § 152 ods. 1 ZP "... stravovanie zodpovedajúce zásadam správnej výživy..." .
    Naposledy upravil Gabi03 : 10.07.08 at 05:24 Dôvod: doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.